Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır bu yıl 15 milyon turist bekliyor

22 Kasım, 2010 | 10:26

Türkiye ile birlikte turizm konusunda dünyanın parlayan yıldızlarından olan Mısır bu yıl 15 milyon turiste ev sahipliği yapacak.

Kabine üyesi Megdi Radi, 15 milyondan fazla turistin ülkeye gelmesini beklediklerini açıkladı. Radi, turizmin ülke ekonomisinin itici motorlarından biri olduğunu belirterek bu konuda daha fazla yatırım yapmaları gerektiğinin de altını çizdi.

Yılın ilk yarısında ülkeye gelen turist sayısı geçtiğimiz yılın aynı dönemine oranla yaklaşık yüzde 20 artarak 6,9 milyona ulaştı. Turizm Bakanı Züheyr Garana eylül ayındaki açıklamasında ülkeye gelen Avrupalı turistlerin sayısında yüzde 21’lik bir artış sağlandığını belirtmişti.

Ülkeye gelen turistler arasında başta Rusya, Ukrayna ve eski Sovyetler Birliği cumhuriyetleri olmak üzere Almanya, İtalya, İngiltere gibi ülkeler ön sıraları alıyor. Türkler de son yıllarda Mısır’ı tercih edenlerin başında geliyor.

Mısır’a gelen turistler Kızıldeniz kenarındaki Şarm el Şeyh, Hurgada ve Sina Yarımadası’ndaki diğer dinlenme yerlerini tercih ettikleri gibi Piramitler, Krallar Vadisi ve İslami Kahire gibi tarihi yerleri de geziyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mısır, Mısır Seyahat, Mısır Turist, Mısır Turizm, Rusya, Şarm el Şeyh, Seyahat, Turizm Tatil, Ukrayna,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları