Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır Rus turist istiyor / Turizm Haberleri

22 Mart, 2011 | 12:05

Mısır Rus turist istiyor / Turizm Haberleri

Mısır Dışişleri Bakanı Nabil Al-Arabi, Moskova’nın Rus turistlere yönelik Mısır tatil bölgelerine gitmemeleri yönündeki tavsiyesini iptal etmesini istedi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’la Kahire’de bir araya gelen Al-Arabi, “Mısır’ın normal yaşama dönmesi için Rus turistlerin gelmesi şart” dedi.

Ria Novosti’nin haberine göre, ülkesinin ekonomisinin büyük oranda turizm sektörüne dayandığına dikkat çeken Mısır Dışişleri Bakanı, “Dostça söylemem gerekirse ekonomik yardıma ve desteğe ihtiyacımız var. Komplike süreçte Rus turistlere her zamankinden çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

Rusya’nın turistlerle ilgili güvenlik garantisini henüz aldığını, Mısır tatil beldelerine Rus turistlerin dönüşü ile ilgili çalışmalara başlayacaklarını kaydeden Lavrov ise açıklamasında, “Mısır’da yaşamın ve durumun her geçen gün normale döndüğünü ve geliştiğini görüyoruz. Bakanlığımız temsilcileri Şarm el-Şeyh ve Hurgada tatil beldelerini ziyaret etti. Onların da izlenimleri yeterince pozitif” şeklinde konuştu.

Mısır’ın iş gücünün yüzde 10’u turizm sektöründe istihdam ediliyor. Yılda 14 milyon turist bu ülkeyi ziyaret ediyor. 2010’da Mısır’ın turizmden geliri 13 milyar dolara ulaşmıştı. Ancak çıkan olaylar ve yönetim değişikliği sebebiyle sektörün şu ana kadar 1 milyar dolar kaybettiği belirtiliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hurgada, Mısır, Mısır Dışişleri bakanı, Mısır Dışişleri Bakanı Nabil Al-Arabi, Mısır Rus turist, Mısır Rus Turistler, Rus, Rus turistler, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Şarm el Şeyh,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları