Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır’da köpek balığı Rus turistleri yaraladı

02 Aralık, 2010 | 11:01

Mısır’ın Kızıl Deniz sahilinde okyanus tipi köpek balığının iki ayrı saldırısında dört Rus turist ağır yaralandı.

Rus basınına yansıyan bilgilere göre Şarm el-Şeyh bölgesinde yüzen iki Rus turiste saldıran köpek balığı turistlerin el ve ayaklarını parçaladı. Aynı köpek balığının sahilde iki Rus turiste daha saldırarak hastanelik yaptığı belirtiliyor.

Köpek balığının Rus turistlerden orta yaşlardaki bayanın kolundan ve sırtından yaraladığı kaydediliyor. Saldırı sonrası kalp krizi de geçiren bayan hastanede yoğun bakıma alındı. 70 yaşındaki ikinci bayan turistin ise sağ kolunda ve sol ayağında köpek balığının ısırıkları bulunuyor.

Dalış eğitmeni Hasan Salem AP’ye verdiği bilgide kendisinin de köpek balığı tarafından dalış sırasında çembere alındığını, ancak korkutarak balığı uzaklaştırmayı başardığını söyledi. Salem, köpek balığının daha sonra bir bayan saldırdığını gördüğünü ve denizin bir anda kırmızıya dönmeye başladığını ifade etti.

Kahire’de tedavi altına alınan dört turistin durumlarının ağır olduğu kaydediliyor. Salem verdiği bilgide her yıl köpek balığı saldırılarının bir iki kez gerçekleştiğini, artan turist sayısına bağlı olarak da giderek olayların artmaya başladığına dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Köpek Balığı Saldırısı, Mısır, Mısır Kızıl Deniz, Mısır Köpek Balığı Saldırı, Mısır Köpek Balığı Saldırısı, Rus Turist Mısır,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları