Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır’da köpek balığı Rus turistleri yaraladı

02 Aralık, 2010 | 11:01

Mısır’ın Kızıl Deniz sahilinde okyanus tipi köpek balığının iki ayrı saldırısında dört Rus turist ağır yaralandı.

Rus basınına yansıyan bilgilere göre Şarm el-Şeyh bölgesinde yüzen iki Rus turiste saldıran köpek balığı turistlerin el ve ayaklarını parçaladı. Aynı köpek balığının sahilde iki Rus turiste daha saldırarak hastanelik yaptığı belirtiliyor.

Köpek balığının Rus turistlerden orta yaşlardaki bayanın kolundan ve sırtından yaraladığı kaydediliyor. Saldırı sonrası kalp krizi de geçiren bayan hastanede yoğun bakıma alındı. 70 yaşındaki ikinci bayan turistin ise sağ kolunda ve sol ayağında köpek balığının ısırıkları bulunuyor.

Dalış eğitmeni Hasan Salem AP’ye verdiği bilgide kendisinin de köpek balığı tarafından dalış sırasında çembere alındığını, ancak korkutarak balığı uzaklaştırmayı başardığını söyledi. Salem, köpek balığının daha sonra bir bayan saldırdığını gördüğünü ve denizin bir anda kırmızıya dönmeye başladığını ifade etti.

Kahire’de tedavi altına alınan dört turistin durumlarının ağır olduğu kaydediliyor. Salem verdiği bilgide her yıl köpek balığı saldırılarının bir iki kez gerçekleştiğini, artan turist sayısına bağlı olarak da giderek olayların artmaya başladığına dikkat çekti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Köpek Balığı Saldırısı, Mısır, Mısır Kızıl Deniz, Mısır Köpek Balığı Saldırı, Mısır Köpek Balığı Saldırısı, Rus Turist Mısır,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları