Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır Kahire’de Yeni Bir Piramit Bulundu

13 Nisan, 2017 | 00:30
Mısır Kahire Yeni Piramit Kalıntısı

Mısır Kahire Yeni Piramit Kalıntısı

Mısır’ın Başkenti Kahire’de Dashur Bölgesinde 13. Firavun Hanedanına Ait Olduğu Düşünülen Bir Piramit Kalıntısı Bulundu

Mısır Antik Eserler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, arkeologlar Kahire’nin 30 kilometre güneyindeki Dahshur nekropolisinde, Firavun Snefru tarafından yaptırılan “Eğik Piramit’in” yakınlarında şimdiye kadar bilinmeyen başka bir  piramide ait kalıntılar buldu.

Piramit 3700 Yıl Önce İnşa Edilmiş

Piramidin 13. Firavun hanedanı döneminden kalma olduğu ve 3700 yıl önce inşa edildiği düşünülüyor. Konuyla ilgili yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Piramidin bulunan kısmı iyi durumda, geri kalan kısmının da bulunması için arkeolojik çalışmalar devam ediyor.”belirtildi.

Mısır’da tam 123 adet piramit bulunmakta, Giza Piramit’i bilinen en eski ve en büyük piramitlerden biri olarak bilinmektedir. Tam anlamıyla 4500 yıllık bir piramit’tir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kahire, Mısır, piramit,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları