Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır Kahire’de Yeni Bir Piramit Bulundu

13 Nisan, 2017 | 00:30
Mısır Kahire Yeni Piramit Kalıntısı

Mısır Kahire Yeni Piramit Kalıntısı

Mısır’ın Başkenti Kahire’de Dashur Bölgesinde 13. Firavun Hanedanına Ait Olduğu Düşünülen Bir Piramit Kalıntısı Bulundu

Mısır Antik Eserler Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, arkeologlar Kahire’nin 30 kilometre güneyindeki Dahshur nekropolisinde, Firavun Snefru tarafından yaptırılan “Eğik Piramit’in” yakınlarında şimdiye kadar bilinmeyen başka bir  piramide ait kalıntılar buldu.

Piramit 3700 Yıl Önce İnşa Edilmiş

Piramidin 13. Firavun hanedanı döneminden kalma olduğu ve 3700 yıl önce inşa edildiği düşünülüyor. Konuyla ilgili yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Piramidin bulunan kısmı iyi durumda, geri kalan kısmının da bulunması için arkeolojik çalışmalar devam ediyor.”belirtildi.

Mısır’da tam 123 adet piramit bulunmakta, Giza Piramit’i bilinen en eski ve en büyük piramitlerden biri olarak bilinmektedir. Tam anlamıyla 4500 yıllık bir piramit’tir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Kahire, Mısır, piramit,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları