Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır’ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem / Turizm Haberleri

03 Şubat, 2011 | 12:23

Mısır’ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde eylem / Turizm Haberleri

Mısır’ın İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan yaklaşık 300 kişi bu ülkedeki halk hareketine destek verip, Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’in iktidardan çekilmesini istedi.

Grup, İsrail ve Amerika aleyhinde slogan atıp, Mübarek’in posterlerini ateşe verdi.

Beşiktaş Konaklar Mahallesi’nde bulunan Mısır Başkonsolosluğu önünde toplanan çeşitli sivil toplum kuruluşlarına üye yaklaşık 300 kişi eylem yaptı. Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek ve destekçilerini protesto eden grup, halk hareketine destek verdi. Mısır’daki eylemler sırasında hayatını kaybeden ve yaralananlar için Kur’an okuyan grup, İsrail, Amerika ve Mübarek aleyhinde slogan attı. Hüsnü Mübarek’in posterlerinin ateşe verildiği eylemde konuşma yapan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, “Hüsnü Mübarek Filistin’e yaptığı muamelelerden dolayı bütün dünyanın tepkisini üzerine çekiyor.” dedi.

Tahrir Meydanı’ndaki eylemde yüzlerce kişinin yaralandığını anlatan Yıldırım, “Bu güne kadar 300’e yakın ölü olduğu söyleniyor. Hüsnü Mübarek’in varlığı İsrail’in işine yarıyor. İsrail ‘Hüsnü Mübarek giderse zor durumda kalırız.’ diyor.” şeklinde konuştu.

Ömer Süleyman’ın da Mavi Marmara’nın vurulması için İsrail ile masaya oturduğunu vurgulayan Yıldırım, İsrail’den 3 uçak dolusu silahın Mısır’a getirildiğini ifade ederek, “Mübarek bu silahlarla halkını mı vuracak. Mübarek halkın talebine kulak verip iktidardan çekilsin.” dedi.
Yıldırım, Cuma günü Beyazıt Camii’nde Mısır’da ölenler için gıyabi cenaze namazı kılınacağını da açıkladı. Geniş güvenlik önlemleri altında gerçekleşen eylem olaysız şekildi sona erdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Hüsnü Mübarek, İstanbul Mısısr Konsolosluğu, Levent Mısır Konsolosluğu, Mısır Başkonsolosluğu, Mısır İstanbul Başkonsolosluğu, Mısır Konsolosluğu, Mısır Olayları, Mısır'ın İstanbul Başkonsolosluğu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları