Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır Hava Yollarına ait yolcu uçağı kaçırıldı

29 Mart, 2016 | 08:37

Mısır Havayollarına ait yolcu uçağı kaçırıldı Mısır Hava Yollarına ait bir uçak, sabah saatlerinde kaçırıldı. Uçağı kaçıran hava korsanının İbrahim Semaha olduğu bildirildi.

Mısır Hava Yollarına (EgyptAir) ait bir yolcu uçağı silahlı kişilerce kaçırıldı. En az 60 kişi taşıyan MS181 sefer sayılı uçak, Güney Kıbrıs’taki Larnaka Havalimanı’na indirildi. EgyptAir’e a ait yolcu uçağının Mısır’ın İskenderiye şehrinden başkent Kahire’ye giderken kaçırıldığı belirtildi. Associated Press haber ajansı, uçakta bomba şüphesi olduğunu yazdı. Polis kaynakları, uçağın en az bir silahlı saldırgan tarafından kaçırıldığını açıkladı.

Kimliği belirlendi

NationalTurk’ün haberine göre; uçağı kaçıran hava korsanının adının İbrahim Semaha olduğu bildirildi. Mısır devlet televizyonu, İskenderiye’den Kahire’ye giden uçağı Semaha’nın kaçırdığını duyurdu. Devlet televizyonu, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin (GKRY) Larnaka Havaalanı’na indirilen yolcu uçağındaki tüm yolcuların serbest bırakıldığını, uçakta sadece 4 yabancı ile 7 mürettebat üyesinin kaldığını belirtti.

Mısır Sivil Havacılık Bakanlığı, uçakta mürettebat dahil 81 kişinin bulunduğunu açıkladı.

Diğer yandan, Mısır’ın resmi haber ajansı MENA, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi’nin, GKRY lideri Nikos Anastasiadis ile telefonda görüştüğünü kaydetti.

Mısır Hava Yolları, daha önce Twitter hesabından yaptığı açıklamada 5 yabancı yolcunun uçakta kaldığını belirtmişti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
EgyptAir, EgyptAir kıbrıs, EgyptAir uçağı, EgyptAir uçağı kaçırıldı, Mısır Havayolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları