Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır’da firavun mumyası bulundu

04 Ekim, 2013 | 15:06

misir-firavun-mumyasi Mısır’ın Giza kentinde Ptolemaios Hanedanlığı döneminde yaşamış firavunun mumyası bulundu.

Kahire’nin batısında yer alan Giza kentinde bir evde, Ptolemaios Hanedanlığı döneminde yaşadığı tahmin edilen bir firavunun mumyasının bulunduğu belirtildi.

Hürriyet’in haberine göre, Mısır Eski Eserler Bakanı Muhammed İbrahim, yaptığı açıklamada, Giza’daki bir vatandaşın evinde bulunan ve Ptolemaios döneminde (M.Ö 305-M.S 30) yaşadığı sanılan firavunun mumyasının, gerekli bakımın yapılması ve korumaya alınması için Kahire’deki Mısır Müzesi’ne nakledileceğini ifade etti.

Yetkililer, mumya bulunan evin sahibi hakkında bilgi vermedi.

Mısır’da 25 Ocak devriminden sonra oluşan otorite boşluğunda aralarında Kahire’deki Tahrir Meydanı’nda bulunan Mısır Müzesi gibi mekanlar hasar görmüş, olaylar sırasında Mısır Müzesi’ne ait 54 parça kaybolmuş, bunların ancak bazıları bulunabilmişti.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
firavun mumyası, Giza kenti, Giza kenti kahire, Giza kenti mısır, Kahire, Mısır, Mısır afrika, Mısır firavun mumyası, Mısır mumyaları, Mısır Müzesi, Mısır Turları, Ptolemaios Hanedanlığı, Tahrir Meydanı, Tahrir Meydanı kahire, Tahrir Meydanı mısır,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları