Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır Başkonsolosluğu önünde ayaklanmaya destek eylemi

31 Ocak, 2011 | 10:46

Mısır’da yaşanan halk ayaklanmasına destek vermek isteyen bir grup, Beşiktaş’taki Mısır Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı.

Eylemciler, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek aleyhine slogan attı. Çevik Kuvvet ekipleri, eylem sırasında başkonsolosluk çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Mısır’da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’e karşı başlatılan halk ayaklanmasına destek vermek isteyen yaklaşık 150 kişilik grup, dün saat 23.00 sıralarında Levent’teki Mısır Başkonsolosluğu önünde toplandı. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde gerçekleştirilen eylemde, ayaklanan Mısır halkına destek mesajı verildi. Sık sık tekbir getiren eylemciler, ‘İntifada kazanacak, diktatör Mübarek devrilecek’, ‘Mısır halkı yalnız değildir’, ‘Hüsnü senin neren mübarek’ ve ‘Mübarek Mısır’dan defol’ şeklinde slogan attı.

Eyleme katılan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Mısır’da yaşanan ayaklanmanın yıllardır yaşanan baskının bir sonucu olduğunu söyledi. Baskının sadece Mısır halkı üzerinde değil Filistin halkı üzerinde de olduğunu savunan Yıldırım, ayaklanmaya destek verdiklerini ifade etti. Mısır’da polise silah kullanma talimatı verildiği haberlerini kaygıyla karşıladığı belirten Bülent Yıldırım, halkın yaşanan yağmalama olaylarının da önüne geçtiğini aktardı. Yıldırım, bundan sonrası için de halkın istediğinin gerçekleşeceğini aktardı.

Eylem sırasında Çevik Kuvvet ekipleri, Mısır Başkonsolosluğu önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Grup, eylemin ardından olaysız dağıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüsnü Mübarek, İHH Başkanı Bülent Yıldırım, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı, Mısır Ayaklanma, Mısır Başkonsolosluğu, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Mısır Protestoları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları