Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır Başkonsolosluğu önünde ayaklanmaya destek eylemi

31 Ocak, 2011 | 10:46

Mısır’da yaşanan halk ayaklanmasına destek vermek isteyen bir grup, Beşiktaş’taki Mısır Başkonsolosluğu önünde eylem yaptı.

Eylemciler, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek aleyhine slogan attı. Çevik Kuvvet ekipleri, eylem sırasında başkonsolosluk çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Mısır’da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek’e karşı başlatılan halk ayaklanmasına destek vermek isteyen yaklaşık 150 kişilik grup, dün saat 23.00 sıralarında Levent’teki Mısır Başkonsolosluğu önünde toplandı. İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı (İHH) öncülüğünde gerçekleştirilen eylemde, ayaklanan Mısır halkına destek mesajı verildi. Sık sık tekbir getiren eylemciler, ‘İntifada kazanacak, diktatör Mübarek devrilecek’, ‘Mısır halkı yalnız değildir’, ‘Hüsnü senin neren mübarek’ ve ‘Mübarek Mısır’dan defol’ şeklinde slogan attı.

Eyleme katılan İHH Başkanı Bülent Yıldırım, Mısır’da yaşanan ayaklanmanın yıllardır yaşanan baskının bir sonucu olduğunu söyledi. Baskının sadece Mısır halkı üzerinde değil Filistin halkı üzerinde de olduğunu savunan Yıldırım, ayaklanmaya destek verdiklerini ifade etti. Mısır’da polise silah kullanma talimatı verildiği haberlerini kaygıyla karşıladığı belirten Bülent Yıldırım, halkın yaşanan yağmalama olaylarının da önüne geçtiğini aktardı. Yıldırım, bundan sonrası için de halkın istediğinin gerçekleşeceğini aktardı.

Eylem sırasında Çevik Kuvvet ekipleri, Mısır Başkonsolosluğu önünde geniş güvenlik önlemi aldı. Grup, eylemin ardından olaysız dağıldı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hüsnü Mübarek, İHH Başkanı Bülent Yıldırım, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsanı Yardım Vakfı, Mısır Ayaklanma, Mısır Başkonsolosluğu, Mısır Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek, Mısır Protestoları,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları