Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mısır 2014 yılında 12,5 milyon turist bekliyor

30 Ocak, 2014 | 16:24

misir-turizm Akdeniz’in önde gelen tatil destinasyonlarından Mısır, Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen 18. EMITT Fuarı’nda katılımcı ülkeler arasında yerini aldı.

Mısır Turizm Konsolosu Ahmed Ali İsmail, 2014 yılının Mısır turizmi açısından oldukça canlı geçeceğine inandıklarını belirterek, “Ülkemizi ziyaret eden turist sayısı geçen yıl 9,5 milyon kişiyken, 2014 yılında bu sayının 12,5 milyon turiste çıkacağını öngörüyoruz” dedi

Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteği, Türkiye Otelciler Federasyonu (TUROFED), Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD) ortaklığı ile organize edilen 18. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 30 Ocak – 2 Şubat 2014 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Türkiye ve Dünya’dan önde gelen seyahat acenteleri, tur operatörleri ve turizm profesyonellerinin her zaman ilgi odağı olan fuarda, Mısır da katılımcı ülkeler arasında yerini aldı.

Mısır standında bir açıklama yapan Turizm Konsolosu Ahmed Ali İsmail, “2014 yılının Mısır turizmi açısından oldukça canlı geçeceğine inanıyoruz. Ülkemizi ziyaret eden turist sayısı geçen yıl 9,5 milyon kişiyken, 2014 yılında bu sayının 12,5 milyon turiste çıkacağını öngörüyoruz. Turizm sektörü Mısır’ın amiral gemisi… Sektörde, yaklaşık 3.500.000 milyon kişiye ulaşan çalışanımızla misafirlerimize en üst seviyede hizmet vereceğiz” dedi.

Türkiye’yi Ağırlamaktan Mutluluk Duyacağız

Mısır turizmi için Türkiye’nin oldukça önemli olduğunu vurgulayan Ahmed Ali İsmail, şunları söyledi: “Türkiye’deki halk ile aramızda siyaset üstü bir ilişki var. Birbirimize gönülden bağlı olduğumuza inanıyoruz. Türkiye’den geçtiğimiz yıl 52 bin kişi ülkemizi ziyaret etmişti. Bu yıl bu sayının 80 bine çıkacağını tahmin ediyoruz. Türkiye’deki Mısır Turizm Konsolosluğu olarak Marsa Alem, Şarm El Şeyh, Dahab, Siva gibi yükselen tatil destinasyonlarıyla Türk halkını 2014 yılında ülkemizde ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Mısır Turizm Bakanımız Hisham Zazou da Türkiye halkını Mısır’da ağırlamaktan mutlu olacağını ifade etti. Bunu da ayrıca belirtmek isterim.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
18. EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mısır Turizm, Turizm Yatırımcıları Derneği, Türkiye Otelciler Federasyonu, TÜYAP Fuar, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları