Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Misafirler Otellerde Robot Check-in İşlemine Karşı

23 Mayıs, 2017 | 17:32
Otel Check-in Prosedürü

Otel Check-in Prosedürü

 

Yeni Bir Araştırmaya Göre Misafirler Otellerde Robot Check-in İşlemine Karşı

Gelecekte yar alan bir seyahat şöyle gerçekleşebilir: Havalimanındaki iniş süresci tamamen otomatik olarak makineler tarafından düzenleniyor. Yolcu kalacağı otele geldiğinde de check-ini bir robot yapıyor. Otel odasının kapısını açmak için misafir akıllı telefonu kullanıyor. Check-out denilen otel çıkış işlemi tamamen kalkmış olacak ve misafir, faturasını gittikten sonra eposta olarak alacak.

Böylesi bir yolculuk ve konaklamayı özellikle şu anda 14 ile 29 yaş arasında bulunan gençlerin hoşuna gider. Yaşça bundan daha büyük olanlarsa böyle bir senaryodan hiç hoşlanmıyor. Şu anda 50 ile 64 yaş arasında olanların ancak %13’ü yukarıda tarif edilen tarzda bir otelde kalmak istediğini beyan ediyor. Ankete katılan tüm yaşlara bakarken ancak ortalama %18’i böyle bir otelden hoşlandığını söylüyor.

“Bazı oteller misafirlerin online olarak check-in yapmalarını istemeye başladı” diyen BITKOM Genel Müdürü Dr. Joachim Bühler, “tabii, istenilen soğuk, kalpsiz bir robot oteli değil, daha çok misafirin istediği noktada teknik destek veren bir oteldir” diye açıklıyor. Bühler’e göre böylece gereksiz zahmetli işlerden kurtulan otel elemanı, misafirin daha özel ve zor diğer istekleri ile ilgilenebilecek vakit bulacak.

Kaldı ki ankete katılan kişilerin otomatikleştirmeye karşı duydukları tepki yer ve konuya göre değişiyor. Oteldeki robot check-in’den rahatsız olan bir çok insan, uçağa binerken otomatik bir kontrolü kabul eder, hatta biniş kartı yerine yüz tanıma makinesi de kabul ediyor. Yolcular, gerçekçi bir beklenti içinde oldukları için buna olumlu bakıyor, çünkü yüz tanıma gibi olanaklar, binişi oldukça büyük bir oranda hızlandırabilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BITKOM, Check-in İşlemleri, Dr. Joachim Bühler, Robot Check-in,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları