Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Misafirler Otellerde Robot Check-in İşlemine Karşı

23 Mayıs, 2017 | 17:32
Otel Check-in Prosedürü

Otel Check-in Prosedürü

 

Yeni Bir Araştırmaya Göre Misafirler Otellerde Robot Check-in İşlemine Karşı

Gelecekte yar alan bir seyahat şöyle gerçekleşebilir: Havalimanındaki iniş süresci tamamen otomatik olarak makineler tarafından düzenleniyor. Yolcu kalacağı otele geldiğinde de check-ini bir robot yapıyor. Otel odasının kapısını açmak için misafir akıllı telefonu kullanıyor. Check-out denilen otel çıkış işlemi tamamen kalkmış olacak ve misafir, faturasını gittikten sonra eposta olarak alacak.

Böylesi bir yolculuk ve konaklamayı özellikle şu anda 14 ile 29 yaş arasında bulunan gençlerin hoşuna gider. Yaşça bundan daha büyük olanlarsa böyle bir senaryodan hiç hoşlanmıyor. Şu anda 50 ile 64 yaş arasında olanların ancak %13’ü yukarıda tarif edilen tarzda bir otelde kalmak istediğini beyan ediyor. Ankete katılan tüm yaşlara bakarken ancak ortalama %18’i böyle bir otelden hoşlandığını söylüyor.

“Bazı oteller misafirlerin online olarak check-in yapmalarını istemeye başladı” diyen BITKOM Genel Müdürü Dr. Joachim Bühler, “tabii, istenilen soğuk, kalpsiz bir robot oteli değil, daha çok misafirin istediği noktada teknik destek veren bir oteldir” diye açıklıyor. Bühler’e göre böylece gereksiz zahmetli işlerden kurtulan otel elemanı, misafirin daha özel ve zor diğer istekleri ile ilgilenebilecek vakit bulacak.

Kaldı ki ankete katılan kişilerin otomatikleştirmeye karşı duydukları tepki yer ve konuya göre değişiyor. Oteldeki robot check-in’den rahatsız olan bir çok insan, uçağa binerken otomatik bir kontrolü kabul eder, hatta biniş kartı yerine yüz tanıma makinesi de kabul ediyor. Yolcular, gerçekçi bir beklenti içinde oldukları için buna olumlu bakıyor, çünkü yüz tanıma gibi olanaklar, binişi oldukça büyük bir oranda hızlandırabilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
BITKOM, Check-in İşlemleri, Dr. Joachim Bühler, Robot Check-in,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları