Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Minnesota Orkestrası Küba’da konser verdi

17 Mayıs, 2015 | 11:35

Minnesota Orkestrası Küba ABD ile Küba arasında düzelen ilişkiler, kültür ve sanat etkinliklerine de yansıdı. Son olarak Minnesota Orkestrası Küba’da bir konser verdi.

Son olarak 1930 yılında Küba’da hayranlarıyla buluşan Minnesota Orkestrası, iki ülke arasında normalleşme sürecine giren ilişkilerin ardından başkent Havana’da tarihi bir konsere imza attı.

Küba Kültür Bakanlığı tarafından Havana’daki Uluslararası Cubadisco Festivali’nde çalmak üzere davet edilen orkestra, 2 bin kişilik Teatro Ulusal Gösteri Salonu’nda sanatseverlerle buluştu. 15 ve 16 Mayıs’ta iki ayrı konser veren Minnesota Orkestrası’na Kübalı sanatçılar da eşlik etti. Konser, oldukça beğeni topladı.

Öte yandan ABD ile Küba’nın,  büyükelçiliklerinin Washington ve Havana’da yeniden açılmasının önündeki engellerin kaldırılması için gelecek hafta yeni tur görüşmeler yapacağı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cubadisco Festivali, Cubadisco Festivali küba, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba Haberleri, küba kültür sanat, Küba sanat, Minnesota Orkestrası ABD, Minnesota Orkestrası havana, Minnesota Orkestrası konser, Minnesota Orkestrası küba, Minnesota Orkestrası küba konser,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları