Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Minnesota Orkestrası Küba’da konser verdi

17 Mayıs, 2015 | 11:35

Minnesota Orkestrası Küba ABD ile Küba arasında düzelen ilişkiler, kültür ve sanat etkinliklerine de yansıdı. Son olarak Minnesota Orkestrası Küba’da bir konser verdi.

Son olarak 1930 yılında Küba’da hayranlarıyla buluşan Minnesota Orkestrası, iki ülke arasında normalleşme sürecine giren ilişkilerin ardından başkent Havana’da tarihi bir konsere imza attı.

Küba Kültür Bakanlığı tarafından Havana’daki Uluslararası Cubadisco Festivali’nde çalmak üzere davet edilen orkestra, 2 bin kişilik Teatro Ulusal Gösteri Salonu’nda sanatseverlerle buluştu. 15 ve 16 Mayıs’ta iki ayrı konser veren Minnesota Orkestrası’na Kübalı sanatçılar da eşlik etti. Konser, oldukça beğeni topladı.

Öte yandan ABD ile Küba’nın,  büyükelçiliklerinin Washington ve Havana’da yeniden açılmasının önündeki engellerin kaldırılması için gelecek hafta yeni tur görüşmeler yapacağı bildirildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cubadisco Festivali, Cubadisco Festivali küba, Küba, Küba ABD, Küba Amerika, Küba Haberleri, küba kültür sanat, Küba sanat, Minnesota Orkestrası ABD, Minnesota Orkestrası havana, Minnesota Orkestrası konser, Minnesota Orkestrası küba, Minnesota Orkestrası küba konser,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları