Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mimar adayları Kozan’ı fotoğrafladı

10 Aralık, 2012 | 11:24

Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri Kozan’ın tarihi ve turistik yerlerini gezerek fotoğrafladılar.

Mimarda Mekânsal Dokuma ve Fotoğraf Tekniği dersleri için Kozan’ı gezen mimarlık bölümünde okuyan 50 öğrenci, Camii Kebir Caddesi, Bedesten, Hoşkadem Camii, Yaverin Konağı, Kozan Kalesi ve Dagılcak Mesire Alanı’nı hem gezdiler hem de fotoğrafladılar. Gezi esnasında Yaver’in Konağı’nda öğrenciler ile bir araya gelen Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, örgencilere ilçeyi tanıttı.

Kozan Belediyesi tarafından “Kozan Turizm Destinasyonu Olabilir mi?” konulu panele katılmak üzere ilçeye gelen Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Kibar, İstanbul İl Kültür ve Turizm İl Müdürü Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili, Turist Rehberler Birliği Başkanı Şerif Yenen, DDP Ajans Başkanı Prof Dr. Esra Ekmekçi ve Kozan Kent Konseyi Başkanı Süleyman Sezen ile Belediye Başkan Yardımcısı Zehra Özgan da öğrencilerle bir süre sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gezi sonrası değerlendirmede bulunan Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü Öğretim Üyeleri Özlem Şenyiğit , “Bizler daha önce Kozan’ın tarihi ve kültürel dokusunu gezerek buradaki çalışmaları görmüştük ve dersimizin konusu gereği bu çalışmaları öğrencilerimizin de yerinde görerek fotoğraflamasını istedik. Öğrencilerimizin çoğu Kozan’a yeni geliyorlar ve ilçeyi oldukça beğendi. Özellikle tarihi ve kültürel alanda yapılan hizmetler oldukça güzel.” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bedesten, Camii Kebir Caddesi, Çukurova Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri, Dagılcak Mesire Alanı, Hoşkadem Camii, Kozan, Kozan fotoğraf, Kozan Kalesi, Mimar adayları Kozan, Mimarlık Bölümü öğrencileri, Turist Rehberler Birliği Başkanı Şerif Yenen, Yaverin Konağı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları