Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Milli Rezervasyon Portalı Turizmciyi Böldü

22 Mart, 2017 | 08:46
Milli Rezervasyon Portali

Milli Rezervasyon Portalı tartışmaları

 

Turizm Sektöründe Büyük Bir Adım Olacak Milli Rezervasyon Portalı Turizmciyi Böldü

Turizm Sektöründe krizin aşılması için yapılan çalışmaların en önemlilerinden biri olan “Milli Rezervasyon Portalı” fikri, sektörde tartışma yarattı. Bu konuda Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), direkt satışların önünü açmak için Turizm Arama Motoru, başka deyişle yerel rezervasyon portalı fikrini ortaya attı  ve geliştirdi. Ama bu portalın devlet destekli alması ve milli bir proje olması beklenirken, turizmciler ikiye bölündü. Portalın, TYD Başkanı Murat Ersoy’un şirketi Atlas Global’in portalı gibi işleyeceğini savunan da var, “Türkiye turizmin elini güçlendirir” diyende var.

 

TYD Arama Motoru Nasıl İşleyeceği İse Merak Konusu

TYD arama motoru işleyişi ise, otellerin kendi karar verdikleri fiyatları ile hava yollarının indirimli uçak biletleri birleşince oluşacak cazip paket tur fiyatları B2B ve B2C kanalları üzerinden son tüketicilere ulaştırılabilecek. Bu sisteme dahil olan otellerin; hava yollarının turizm yörelerinde hedef ülkelere yapacakları tarifeli seferler ve yine hava yollarının acente networkleri üzerinden toptancılıktan perakendeciliğe başlatılmış olacaktır.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Milli Rezervasyon Portalı, Türkiye, TYD, TYD Başkanı Murat Ersoy,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları