Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Milli Rezervasyon Portalı Turizmciyi Böldü

22 Mart, 2017 | 08:46
Milli Rezervasyon Portali

Milli Rezervasyon Portalı tartışmaları

 

Turizm Sektöründe Büyük Bir Adım Olacak Milli Rezervasyon Portalı Turizmciyi Böldü

Turizm Sektöründe krizin aşılması için yapılan çalışmaların en önemlilerinden biri olan “Milli Rezervasyon Portalı” fikri, sektörde tartışma yarattı. Bu konuda Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), direkt satışların önünü açmak için Turizm Arama Motoru, başka deyişle yerel rezervasyon portalı fikrini ortaya attı  ve geliştirdi. Ama bu portalın devlet destekli alması ve milli bir proje olması beklenirken, turizmciler ikiye bölündü. Portalın, TYD Başkanı Murat Ersoy’un şirketi Atlas Global’in portalı gibi işleyeceğini savunan da var, “Türkiye turizmin elini güçlendirir” diyende var.

 

TYD Arama Motoru Nasıl İşleyeceği İse Merak Konusu

TYD arama motoru işleyişi ise, otellerin kendi karar verdikleri fiyatları ile hava yollarının indirimli uçak biletleri birleşince oluşacak cazip paket tur fiyatları B2B ve B2C kanalları üzerinden son tüketicilere ulaştırılabilecek. Bu sisteme dahil olan otellerin; hava yollarının turizm yörelerinde hedef ülkelere yapacakları tarifeli seferler ve yine hava yollarının acente networkleri üzerinden toptancılıktan perakendeciliğe başlatılmış olacaktır.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Milli Rezervasyon Portalı, Türkiye, TYD, TYD Başkanı Murat Ersoy,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları