Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Milli Rezervasyon Portalı Turizmciyi Böldü

22 Mart, 2017 | 08:46
Milli Rezervasyon Portali

Milli Rezervasyon Portalı tartışmaları

 

Turizm Sektöründe Büyük Bir Adım Olacak Milli Rezervasyon Portalı Turizmciyi Böldü

Turizm Sektöründe krizin aşılması için yapılan çalışmaların en önemlilerinden biri olan “Milli Rezervasyon Portalı” fikri, sektörde tartışma yarattı. Bu konuda Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TYD), direkt satışların önünü açmak için Turizm Arama Motoru, başka deyişle yerel rezervasyon portalı fikrini ortaya attı  ve geliştirdi. Ama bu portalın devlet destekli alması ve milli bir proje olması beklenirken, turizmciler ikiye bölündü. Portalın, TYD Başkanı Murat Ersoy’un şirketi Atlas Global’in portalı gibi işleyeceğini savunan da var, “Türkiye turizmin elini güçlendirir” diyende var.

 

TYD Arama Motoru Nasıl İşleyeceği İse Merak Konusu

TYD arama motoru işleyişi ise, otellerin kendi karar verdikleri fiyatları ile hava yollarının indirimli uçak biletleri birleşince oluşacak cazip paket tur fiyatları B2B ve B2C kanalları üzerinden son tüketicilere ulaştırılabilecek. Bu sisteme dahil olan otellerin; hava yollarının turizm yörelerinde hedef ülkelere yapacakları tarifeli seferler ve yine hava yollarının acente networkleri üzerinden toptancılıktan perakendeciliğe başlatılmış olacaktır.


 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Milli Rezervasyon Portalı, Türkiye, TYD, TYD Başkanı Murat Ersoy,
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları