Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Milli Dağcı’dan Pakistan’da rekor denemesi

10 Haziran, 2013 | 12:32

Milli Dağcı'dan Pakistan'da rekor denemesi Milli dağcımız Tunç Fındık, dünyanın en yüksek 14. dağı olan Shishapangma Dağı’na 30 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirdiği zirve tırmanışının ardından 40 gün sürecek olan dünyanın en yüksek 9. dağı olan Nanga Parbat Dağı’nın zirvesine tırmanarak tekrar Türk Bayrağını dikmeyi hedefliyor.

The North Face®’in ana sponsor olduğu ekspedisyonu gerçekleştirecek olan Tunç Fındık, 14×8000 projesi dahilinde bugüne dek toplam 9 adet 8000 metreden yüksek dağın zirvesine ulaşmayı başaran ilk ve tek Türk oldu.

Yeryüzündeki 8000 metrelik dağlar arasında en yüksek 7 tanesine çıkmayı başaran dünyadaki 44 dağcı arasına giren Tunç, Everest’e iki sefer ve farklı rotalardan çıktı. 2012 yılında dünyanın en zor dağı olan 8611 metre yüksekliğindeki K2 dağının zirvesine çıkmayı da başardı.

Zirve Dağcılık Kulübü ve Fransız elit GHM dağcılık klübü üyesi olan Tunç Fındık’a bu tırmanışı yapması için ana sponsor olan The North Face®’in yanısıra İşdestek, Solgar, Globalstar Avrasya gibi sponsorlar destek veriyor.

8125 metrelik yüksekliği ile yeryüzündeki en yüksek 9. dağ olan Nanga Parbat, Pakistan’ın Himalaya Dağlarında yer alıyor.Tunç zirveye ulaşılırsa, Nanga Parbat’ın İlk Türk Çıkışı gerçekleşmiş olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Himalaya dağları, Nanga Parbat, Nanga Parbat dağı, Pakistan, Pakistan Haberleri, Tunç Fındık, Tunç Fındık deneme, Tunç Fındık rekor,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları