Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Midyat yeni bir tarihi mekan daha kavuşuyor

12 Ekim, 2011 | 10:30

Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile turistlerin ilgisini çeken Mardin Midyat ‘ a Kültür Evi yapılıyor. Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu bölgede benzeri olmayan bir mekân olacağını söyledi.

Güneydoğu’da tarihi ve kültürel zenginliğiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak yeri olan Mardin’in Midyat ilçesinde belediye ‘Kültür Evi’ yaptırıyor. Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu yapımı devam eden tarihi mekânın 1 milyon dolara mal olacağını belirtirken, bölgede benzeri olmayan bir mekân olacağını söyledi.

Kültürel zenginliğiyle yerli ve yabancı turistlerin uğrak mekanı olan Midyat ‘a belediye tarafından yaptırılan kültür evi yakında hizmete girecek. Tarihi dokuya uygun yapılan evin ve halk arasında Köşk Meydanı olarak bilinen yerde mağaralar da bulunuyor.

Mardin Belediye Başkanı  Şehmus Nasıroğlu yaptığı açıklamada  “Bölgemizde benzeri olmayan bir yer olacak. 400 metrekare kapalı alan üzerinde yapımı devam eden tarihi binayı baştanbaşa restore ettik. Ülkemizde her kesimden sevilen yazar, şair, akademisyen, siyaset adamı ve ülkemize mal olmuş fikir adamlarının resimlerini halılara dokuyarak sergileri bulunan odalar olacak. Aynı zamanda ilçemizde bulunan tarihi ve turistik mekânların tabloları ile ilçemizin en eski fotoğraflarının bulunduğu bir müze yapacağız. Amacımız ilçemizde gelen misafirlerimize çok dilliliğimiz, çok dinliliğimiz ve çok kültürlüğümüzü açık hava müzesi konumundaki ilçemizi dolaşırken unutamayacakları alanlar oluşturmak.” dedi.

Midyat ‘a gelen yerli ve yabancı turistler tarihi cami, kilise ve manastırların yanı sıra birçok filmin çekildiği Devlet Konuk Evi, Gelüşke Hanı, Midyat Kent Müzesi, Telkari Çarşısı, Beyazsu gibi mekânları dolaşırken bundan böyle Kültür Evi’nde dinlenme ve dolaşma imkanı buluyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Beyazsu, Gelüşke Hanı, Mardin, Mardin Belediye Başkanı Şehmus Nasıroğlu, Mardin Midyat, Mardin Midyat Konuk Evi, Mardin Turizm, Midyat, Midyat Kent Müzesi, Midyat Turizm, Şehmus Nasıroğlu, Telkari Çarşısı,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Saravanan
07 Mart, 2012

arkadaşlar artık sfcrekli yeni bi haber var mı diye bakmaktan yrloudum.6.000 bende dahil arkadaşlarımız bu yl işsizler sırf o danıştay yfczfcnden ama ne oldu hie7 birşey ellerine hie7 birşey gee7medi.hatta eğitimde gerilediğimizi dfcşfcnfcyorum bu yıl e7ok fazla f6ğrenci f6ğretmensiz kaldı yazık diyorum bu bf6lfcmde ne işe yarar hie7 bilemiyorum ama yolunuz ve yolumuz ae7ık olsun..

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 7th, 2012 at 04:01 Saravanan mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları