Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Michelin Yıldızı kazanan ilk Hintli kadın şef

23 Kasım, 2018 | 11:19

Bangkok’taki ünlü Gaa restaurant Michelin yıldızı kazandı. Restoranın şefi Garima Arora, Michelin yıldızı kazanan ilk Hintli kadın şef unvanına da sahip oldu.

Henüz bir buçuk yıllık bir mekan olan Gaa restaurant geçtiğimiz hafta bir Michelin yıldızına layık görüldü. Restoranın 32 yaşındaki şefi Garima Arora, kararın açıklanmasının ardından telefonların hiç susmadığını belirterek önümüzdeki 4 ay boyunca mekanın tamamen rezerve edildiğini söyledi.

Gaa Restaurant - Bangkok

Gaa Restaurant – Bangkok

Gaa’nın yüzde 20 hissesiyle kurucuları arasında da yer alan şef Arora, Michelin yıldızı kazanan ilk Hintli kadın şef olurken yine Bangkok’ta restoran işleten ünlü şef Gaaggan Anand da Gaa’nın ortakları arasında bulunuyor. Gaggan, üst üste üç yıl boyunca Asya’nın en iyi 50 restoran listesinde birinci sırada yer aldı.

Michelin derecelendirmesinde bir yıldız, “yüksek kaliteli yemek pişiren, kategorisinde çok iyi restoran” anlamına geliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bangkok, Gaa, Gaa Restaurant, Michelin, Michelin Yıldızı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları