Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mevlana Müzesi büyütülecek

25 Nisan, 2009 | 11:00

Mevlana Müzesi büyütülecek Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Mevlana Müzesi’ni günde yaklaşık 10 bin kişinin ziyaret ettiğini hatırlatarak mevcut müzenin ihtiyaçları karşılamada yetersiz olduğunu söyledi.

Akyürek, Mevlana Müzesi’nin Türkiye’nin en çok ziyaret edilen iki müzesinden biri olduğunu ifade ederek “Yoğunluk çok fazla o nedenle müzedeki sergileme alanları artık dar geliyor. Mevlana Müzesi ziyaretçilerin ihtiyacını karşılayamıyor. Aşırı yoğunlaşmaya neden oluyor. Bu nedenle Mevlana Müzesi yakınında yeni bir müze holü konusunda çalışma başlattık. Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve Bakanlık ile tam bir mutabakata varabilirsek bu dönemde orada Mevlana Müzesi depolarındaki eserlerinde sergilenebileceği yeni bir modern holün hayata geçmesini sağlamak istiyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Konya, Konya Büyükşehir Belediyesi, Mevlana Müzesi, Tahir Akyürek,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları