Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Messi, Ronaldo Dünya Kupası’ndan elendi, THY kazandı!

02 Temmuz, 2018 | 16:20

Messi, Ronaldo Dünya Kupası'ndan elendi, THY kazandı!

Messi, Ronaldo Dünya Kupası’ndan elendi, THY kazandı. Rusya’da devam eden Dünya Kupası’ndan elenen takımların dönüşleri THY’ye yaradı. Rusya çıkışlı seferlerde yaşanan artışla birlikte THY, cuma günü dünya genelinde 243 binden fazla yolcu taşıdı.

Messi, Ronaldo Dünya Kupası’ndan elendi, THY kazandı. Rusya’da devam eden Dünya Kupası’ndan elenen takımların dönüşleri THY’ye yaradı. Rusya çıkışlı seferlerde yaşanan artışla birlikte THY, cuma günü dünya genelinde 243 bin yolcuyu taşıdı.

Rusya’da devam eden 2018 FIFA Dünya Kupası’nda grup maçları tamamlanıp çeyrek finaller de oynanırken, elenen ülkelerin taraftarları Rusya’yı gruplar halinde terk etmeye başladı.

Messi, Ronaldo Dünya Kupası’ndan elendi, THY kazandı!

Messili Arjantin, Ronaldolu Portekiz, İspanya, Almanya, İran, Mısır, Danimarka gibi Dünya Kupası’na veda eden ülkelerin taraftarları maçların yapıldığı Rusya’daki şehirlerden İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı olarak ülkelerinin yolunu tutuyor.

Rusya’ya Dünya Kupası için taraftar taşıyan THY şimdi de dönüşlerde önemli rol oynamakta.

Ülkelerinin takımlarının elenmesiyle dönüşe geçen birçok taraftar grubu, Rusya’dan THY ile İstanbul’a gelerek transit olarak yine THY uçakları ile ülkelerine uçmayı tercih ediyor.

Dünya Kupası'ndan elenenler THY'ye yaradı

THY’yi tercih ettiler

Türk Hava Yolları’nın Rusya’dan çıkış ve İstanbul bağlantılı elenen ülkelere seferlerde yolcu doluluk sayılarında artış kaydedildi.

Özellikle cuma günü dönüş yapan elenen ülkelerin taraftar grupları Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde dikkat çekti.

Bu durum da cuma günü THY’nin yolcu rakamlarına olumlu şekilde yansıdı.

Yaz sezonunda yerli ve yabancı tatilcilerin seyahatleri ile yolcu ve uçuş trafiği artan THY’ye, Rusya’daki Dünya Kupası’ndan elenen taraftar dönüşleri de eklenince cuma günü dünya genelinde milli hava yolu şirketinin sefer ve yolcu sayısı dikkat çekici rakamlara ulaştı.

“Cuma günü 1519 sefer yaptık”

THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Cuma günü 1519 sefer yaptık. Bu seferlerde 243 binden fazla yolcumuzu emniyet, konfor ile yerlerine ulaştırdık. Türkiye büyüyor, Türk Hava Yolları yüksekten uçuyor. THY, emniyet ve konfor ile sizlere hizmet etmekten gurur duyuyor” ifadesini kullandı.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Dünya Kupası maçları sizi bekliyor.

THY’yi tercih edenler arasında Suudi Arabistan, İran, Mısır, Peru, Nijerya, Güney Kore, Panama, İzlanda, Almanya gibi ülkelerin taraftarları da bulunuyor.

Arjantinli taraftarlari THY taşıdı

Arjantinliler de THY’yi tercih etti

İkinci tur maçlarında elenen takımlardan biri olan Arjantin’in taraftarlarının da THY’yi tercih ettiği, Rusya’dan, İstanbul aktarmalı Buenos Aires seferlerine büyük ilgi olduğu belirtildi.

Atatürk Havalimanı’ndan 153 bin kişi seyahat etti

THY de dahil yerli ve yabancı havayolu şirketleri ile İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan cuma günü 153 bin kişi seyahat etti.

Dış hat seferlerinde 53 bin kişi giriş, 48 bin kişi ise çıkış yaptı. iç hatlarda ise 26 bin geliş ve 26 bin de gidiş yaşandı.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Almanya, Arjantinli taraftarlar, Danimarka, Dünya Kupası, Messi, Ronaldo, Rusya 2018, THY, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türk Hava Yolları,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları