Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mesir macunu Rusya’da görücüye çıktı

19 Eylül, 2013 | 15:30

mesir-macunu-rusya 500 yıllık tarihe sahip mesir macunu, Rusya’da görücüye çıktı.World Food Moscow 2013 Fuarı’nda Rusların beğenisine sunulan mesir macunu büyük ilgi gördü.

Dünyanın en önemli gıda fuarlarından World Food Moscow 2013’e 40 firma ile katılan Türkiye, 500 yıllık tarihe sahip mesir macunu ile önce Rusya’ya daha sonra da tüm dünyaya açılmayı planlıyor.

Hürriyet’in haberine göre konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği ile Şekerleme ve Şekerli Mamuller Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Mete, “90’lı yıllarda sattığımız malın bugün onda birini satamıyoruz. Ben o dönem sadece kendi firmamdan günde 10 TIR mal satardım. Ancak gümrük duvarları, yabancıları pazarı keşfetmesi, yerli üretimin çok artması ve eski BDT ülkeleri ile gümrüksüz satış anlaşmaları bizi çok olumsuz etkiledi. Aslında mesir macununu ilk olarak Kanada’da tanıtacaktık ama yetiştiremedik. 41 çeşit baharatla hazırlanan 500 yıllık mesir macununu Rusya ile birlikte ilk kez yurtdışına çıkarmış oluyoruz. Rusların da mesirin tadını çok beğendiğini gözlemledik. Bu ülkede mesir macunu ve lokum ağırlıklı bir strateji izleyeceğiz. Önümüzdeki dönemde de mesiri soğuk ülkelerden başlamak üzere diğer pazarlara açacağız”  şeklinde konuştu.

 

 

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gıda Fuarları, gıda fuarları moskova, gıda fuarları Rusya, mesir macunu, mesir macunu Rusya, Moskova, moskova gıda fuarı, Moskova haberleri, rusya haberleri, Türkiye Moskova haberleri, World Food Moscow, World Food Moscow 2013 Fuarı,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları