Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Ünlü piyanistten Meryem Ana Kilisesi’nde konser

18 Şubat, 2013 | 16:05

Ünlü piyanistten Meryem Ana Kilisesi'nde konser Piyanist Tuluyhan Uğurlu, İstanbul’un farklı ve çok özel mekanlarında Dünya Başkenti İstanbul projesini anlatmaya devam ediyor.

Dünya Başkenti İstanbul, seslendirildiği semte ve mekana göre her konserde yenilenen dinamik bir proje. Bugüne kadar 300’ün üzerinde konserde seslendirilen eser bu kez 200 yıllık tarihi bir yapının içinde, Kumkapı Meryem Ana Kilisesi Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi’nde müzikseverlerle buluşuyor. Cumbalı evlerle süslü Kumkapı’nın ara sokaklarından geçerek ulaşacağınız bu etkileyici mekanda, konuklar yine ikramlarla ağırlanıp, tarihi konser salonuna geçiyorlar.

23 Şubat Cumartesi ve 24 Şubat Pazar günleri, farklı bir köşesinde buluşup, İstanbul’u bilmediğiniz bir pencereden görerek yaşamak ister misiniz?

Tuluyhan Uğurlu, Türkiye ve Dünyada 300’ün üzerinde konserde seslendirdiği Dünya Başkenti İstanbul isimli projesine yine İstanbul’un farklı mekânlarından birinde devam ediyor. Kumkapı’da Meryem Ana Kilisesi kompleksi içinde bulunan Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi ‘nde 23 Şubat Cumartesi ve 24 Şubat Pazar günleri gerçekleştireceği konserle, Uğurlu bu kez İstanbul’un yine farklı bir yüzünü, farklı bir semtini anlatmaya hazırlanıyor. Dünya Başkenti İstanbul, İstanbul’un tarihi, kültürü, geçmişi ve geleceği arasında yürüyen, her konserde kentin unutulmuş, bilmediğimiz ya da dikkat etmediğimiz farklı bir semtini, farklı bir yanını anlatan dinamik bir proje…

Tuluyhan Uğurlu’nun 23 Şubat Cumartesi saat 17.00, 24 Şubat Pazar günü 15.00’da sahneye çıkacağı Meryem Ana Kilisesi Kompleksi-Mesrop Mutafyan Kültür Merkezi’nin tarihi 1800’lere kadar uzanıyor. Kilise 1. Dünya Savaşı sırasında depo olarak kullanılmış, 1940’lı yıllarda zincir ve halat fabrikası olarak hizmet vermiş. Harap durumda kaderine terk edilen bu tarihi mekân, 2010 Avrupa Kültür Başkenti programı kapsamında 28 Aralık 2011 tarihinde kilise ve kültür merkezi olarak dini ve resmi törenle yıllar sonra tekrar hizmet vermeye başladı.

Tuluyhan Uğurlu, Dünya Başkenti İstanbul Meryem Ana Kilisesi konserlerinde sahneyi kaval ve neyde Murat Toraman, viyolada Doğukan Çokşeker, yaylı tambur ve elektrogitarda Uğur Varol, kontrbasta Umut Sel’le paylaşıyor. Uğurlu, konserin bir bölümünde, Tenor Adruşan Kirkor Halaçyan’a piyanosu ile eşlik edecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Meryem Ana Kilise, Meryem Ana Kilisesi, Meryem Ana Kilisesi kompleksi, piyanist Tuluyhan Uğurlu, Tuluyhan Uğurlu, Tuluyhan Uğurlu konser, Tuluyhan Uğurlu Meryem Ana Kilisesi,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları