Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mersin Uluslararası Müzik Festivali beste yarışmasıyla başladı

30 Mayıs, 2014 | 16:35

13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 29 Mayıs 2014 Perşembe akşamı Mersin Kültür Merkezi Şeref Salonu’nda gerçekleştirilen beste yarışması ile başladı.

“Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor” sloganıyla duyurulan beste yarışmasında finale kalan beş eserin seslendirildiği konserin ardından yapılan oylama sonucunda, birincilik ödülü yarışmaya Atlas rumuzlu besteyle katılan Melis Öztoprak’ın oldu.

Bu yıl 4. kez gerçekleştirilen beste yarışmasının teması, Mersin Narlıkuyu’da bulunan ve Roma döneminden kalma bir hamamın zemin mozaiğini süsleyen ‘Üç Güzeller’ olarak belirlendi.

Keman, viyolonsel ve piyano için “Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor” sloganıyla duyurulan beste yarışmasına gelen başvurular arasından seçilen beş eser, yarışma gecesi Marina Kvlividze (Keman), Murat Alkan (Viyolonsel) ve İbrahim Yazıcı (Piyano) tarafından seslendirilerek izleyicilerin beğenisine sunuldu. Jüri görevini üstlenen 125 izleyici, değerli taş isimleri ile rumuz verilen eserleri oyladı.

5.000 TL en beğenilen birinci eser ödülünün sahibi Atlas rumuzlu bestesi ile Melis Öztoprak olurken, ikincilik ödülünü Panda rumuzlu bestesi ile Halit Turgay aldı. Kül rumuzlu bestesi ile Tezcan Erol üçüncülüğe, Enceladus rumuzlu bestesi ile Berkant Gençkal da dördüncülüğe layık görüldü.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
İbrahim Yazıcı, Marina Kvlividze, Melis Öztoprak, Mersin, Mersin Kültür Merkezi, Mersin Narlıkuyu, Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Müzik Festivali, Müzik Festivali mersin, Tezcan Erol,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları