Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mersin Uluslararası Müzik Festivali başlıyor!

28 Mayıs, 2014 | 16:00

Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle ertelenen 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 29 Mayıs Perşembe akşamı yapılacak beste yarışmasıyla başlıyor.

Soma’da yaşanan ve 301 maden emekçisinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından ertelenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, yarın yapılacak beste yarışmasıyla başlıyor. Beste yarışmasının jürisi, Mersinli sanatseverlerden oluşacak.

Bu yıl 4. gerçekleştirilecek olan beste yarışmasının teması, Mersin Narlıkuyu’da bulunan, Roma döneminden kalma bir hamamın zemin mozayiğini süsleyen ‘üç güzeller’ olarak belirlendi.

Keman, viyolonsel ve piyano için “Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor” sloganıyla duyurulan beste yarışmasına gelen başvurular arasından seçilen beş eser, Mersinlilerin beğenisine sunulacak.

29 Mayıs Perşembe günü saat 20:00’de Mersin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserde jüri, Mersinli sanatseverlerden oluşacak. Konser sonrası izleyicilerden en çok oy alan eser ilan edilip, ödülü verilecek. Konserde besteleri Marina Kvlividze (Keman), Murat Alkan (Viyolonsel) ve İbrahim Yazıcı (Piyano) seslendirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Marina Kvlividze, Mersin, Mersin Kültür Merkezi, Mersin Müzik Festivali, Mersin Narlıkuyu, Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Murat Alkan, Müzik Festivali 2014, Müzik Festivalleri, Roma, Soma, Soma haberleri, soma maden faciası, üç güzeller, üç güzeller Mersin, Uluslararası Müzik Festivali,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Open
22 Temmuz, 2014

Luciano comentou:30 de orubtuo de 2009 e0s 16:42 Sou um admirador do seu trabalho,e sei como o Sr.tem se dedicado ao trabalho de capoerista e como leva a serio o seu grupo na sua comunidade.Estou na torcida dos milhares que tem certeza do seu sucesso parabe9ns mestre Kim que Deus lhe abene7f5e,obrigado pelo que o Sr. tem feito pelo Brasil quando o representa te3o bem no estrangeiro,abrae7o amigo.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 22nd, 2014 at 09:40 Open mention something about this post....
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Merhabalar ben sitbistanliyim. Ana dilim turkce ve arnavutca ayrica sirpca da biliyorum. 5 yil dir balkan gezi programlari organizasyonu yapmaktayim. Boyle bir elemana ihtiyaciniz varsa benimle iletisime gecmenize rica ederim Ibrahim rustemi Tel. +38163i286419 watsapp wiber ibrahimi_ks@hotmail.com

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları