Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mersin Uluslararası Müzik Festivali başlıyor!

28 Mayıs, 2014 | 16:00

Soma’da yaşanan maden faciası nedeniyle ertelenen 13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, 29 Mayıs Perşembe akşamı yapılacak beste yarışmasıyla başlıyor.

Soma’da yaşanan ve 301 maden emekçisinin hayatını kaybettiği maden faciasının ardından ertelenen Mersin Uluslararası Müzik Festivali, yarın yapılacak beste yarışmasıyla başlıyor. Beste yarışmasının jürisi, Mersinli sanatseverlerden oluşacak.

Bu yıl 4. gerçekleştirilecek olan beste yarışmasının teması, Mersin Narlıkuyu’da bulunan, Roma döneminden kalma bir hamamın zemin mozayiğini süsleyen ‘üç güzeller’ olarak belirlendi.

Keman, viyolonsel ve piyano için “Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor” sloganıyla duyurulan beste yarışmasına gelen başvurular arasından seçilen beş eser, Mersinlilerin beğenisine sunulacak.

29 Mayıs Perşembe günü saat 20:00’de Mersin Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek konserde jüri, Mersinli sanatseverlerden oluşacak. Konser sonrası izleyicilerden en çok oy alan eser ilan edilip, ödülü verilecek. Konserde besteleri Marina Kvlividze (Keman), Murat Alkan (Viyolonsel) ve İbrahim Yazıcı (Piyano) seslendirecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Marina Kvlividze, Mersin, Mersin Kültür Merkezi, Mersin Müzik Festivali, Mersin Narlıkuyu, Mersin Üç Güzellere Müzik Arıyor, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Murat Alkan, Müzik Festivali 2014, Müzik Festivalleri, Roma, Soma, Soma haberleri, soma maden faciası, üç güzeller, üç güzeller Mersin, Uluslararası Müzik Festivali,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Open
22 Temmuz, 2014

Luciano comentou:30 de orubtuo de 2009 e0s 16:42 Sou um admirador do seu trabalho,e sei como o Sr.tem se dedicado ao trabalho de capoerista e como leva a serio o seu grupo na sua comunidade.Estou na torcida dos milhares que tem certeza do seu sucesso parabe9ns mestre Kim que Deus lhe abene7f5e,obrigado pelo que o Sr. tem feito pelo Brasil quando o representa te3o bem no estrangeiro,abrae7o amigo.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Temmuz 22nd, 2014 at 09:40 Open mention something about this post....
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları