Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mersin Turunçgil Festivali’nin hazırlıkları sürüyor

20 Ağustos, 2010 | 12:32

Mersin’de önümüzdeki yıl valiliğin öncülüğünde ikincisi gerçekleştirilecek Turunçgil Festivali’nin hazırlıkları sürüyor.

Yürütme kurulu toplantısı Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında Ticaret Borsası toplantı salonunda yapıldı.

Vali Güzeloğlu, Mersin’in Türkiye’nin en önemli turunçgil ve narenciye üretim merkezi olduğunu ifade etti.

Festival çerçevesinde ilin yerel, sivil ve özel tüm önemli dinamiklerini bir arada görmenin mutluluğunu yaşadığını belirten Güzeloğlu, “Bir şehri tanıtmak şüphesiz öncelikle bu anlamdaki bir bakışa ve ortak bir tavra sahip olmakla başlar. Bu doğrultuda, bugünkü toplantımızın böylesi bir birliktelik temelinde ve böylesi bir güç birliği çerçevesinde çok önemli kazanımları şehrimize taşıyacağının şimdiden altını çizmek istiyorum.” dedi. Turizm hareketliliği çerçevesinde, Mersin’in bu pastadan pay almak için zenginlikleriyle daha bir farklı ve fazla öne çıkması gerektiğini belirten Güzeloğlu, “Bu bağlamda Tarsus’ta 7 bin yataklı ve Türkiye’nin yeni bir turizm merkezi olacak projenin devam ettiğini biliyoruz. Fakat tabiî ki, bununla yetinmemek, bunu çeşitlendirmek, şüphesiz bilinen zenginliğimiz sahil, deniz ve güneşe bağlı turizmin hemen yanı sıra kültür, inanç, kongre, sağlık turizmi boyutlarıyla da Mersin’in sahip olduğu bu potansiyeli daha fazla öne çıkarmak sorumluluğu içindeyiz.” diye konuştu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hasan Basri Güzeloğlu, Mersin Turunçgil Festivali, Mersin Turunçgil Festivali Hazırlıkları, Ticaret Borsası, Vali Hasan Basri Güzeloğlu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları