Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mersin’de turizm canlanıyor

06 Nisan, 2010 | 14:52

Orta Doğulu turiste Mersin’i tanıtmak için Suriye, Lübnan ve Ürdün’den 170 tur operatörüne yönelik tanıtım ve bilgilendirme çalışması düzenleneceği belirtildi.

Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Adem Erol, yaptığı açıklamada, kentin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlama gayretinde olduklarını söyledi.

Bu kapsamda her yıl sanattan spora çeşitli branşlarda etkinlikler düzenleyerek, Mersinliler ve çevre illerde yaşayanlara, farklı mekanda değişik zaman geçirme olanağı sunduklarını belirten Erol, ”Bu etkinlikleri gerçekleştirirken, ticari kaygıları bir yana bırakıyoruz. Bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz birçok etkinlikte alışveriş merkezinden ziyade kentin ön plana çıkması için sinerji yaratmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Mersin’i geçen yıl Orta Doğu’dan gelen 100 bine yakın turistin ziyaret ettiğine dikkati çeken Erol, ”100 bin kişiden her birinin 100 dolar harcayacağı düşünülürse, ortaya ciddi rakamlar çıkıyor. 2007’den sonra Orta Doğu’dan, özellikle Suriye’den Mersin’e ciddi oranda turist gelmeye başladı. 2008’de yüzde 30 oranında, geçen yıl ise yüzde 80’lere varan artış yaşandı. Özellikle vize uygulamasının kalkmasıyla bu oranın daha da yukarılara çıkacağını tahmin ediyoruz” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Adem ERol Kimdir, Forum Mersin Alışveriş Adem Erol, Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi Adem Erol, Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Adem Erol, Mersin Adem Erol, Mersin Alışveriş Merkezi, Mersin Haberleri, Mersin Turist, Mersin Turizm, Mersin Turizm Tatil,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Ünal Özsen
06 Nisan, 2010

Memnuniyet verici,Türkiye umumi
yetle her kösesi Turizm olan bir
Tarihi Ülke Olmaz diye bir sey
yok herseyin olur bir tarafi var
dir.Sizlere basarilar iyi SEZON
LAR IYI GÜNLER ILERIDE.

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Nisan 6th, 2010 at 13:28 Ünal Özsen mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları