Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mersin’de resital gecesi

09 Haziran, 2014 | 14:49

13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, dünyaca tanınan Türk piyanist Gülsin Onay’ın vereceği resital ile devam ediyor.

Bu akşam Mersin Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek dinletide, Onay’ın repertuvarında Bach, Debussy, Bartok ve Chopin’in eserleri yer alacak.

Özellikle romantik dönem bestecilerinin yorumlarındaki ustalığıyla tanınan Gülsin Onay, piyano eğitimine üç buçuk yaşında başladı ve Üstün Yetenekli Çocuklar Kanunu kapsamında Paris Konservatuarı’nda eğitim gördü. 1987 yılında Devlet Sanatçısı unvanı alan Onay’ın albümleri Türkiye dışında, özellikle ABD’de art arda yayınlanıyor.

2003 yılında UNICEF Türkiye Milli Komitesi tarafından ‘İyi Niyet Elçisi’ seçilen Onay, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası ve Bilkent Senfoni Orkestrası solistlerindendir.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Gülsin Onay, Gülsin Onay mersin, Mersin Kültür Merkezi, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Müzik Festivali, Paris Konservatuarı, UNICEF,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları