Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mersin’de büyülü notalar gecesi

07 Haziran, 2014 | 13:31

13. Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın ünlü İtalyan Şef Antonio Pirolli yönetimindeki konseri ile devam ediyor.

Bu akşam gerçekleşecek konserde solist olarak ABD’li ünlü soprano Angel Joy Blue yer alacak.

1995 yılında Türkiye’ye yerleşen Antonio Pirolli 1995-2000 yılları arasında Ankara Devlet Opera ve Balesi’nin, 2002-2005 yılları arasında da İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin Genel Müzik Direktörlüğü görevini üstlendi. Çok geniş bir repertuvara sahip olan Pirolli, dünyanın en önemli operaları, senfoni orkestraları ve festivallerine davet edilmekte.

Soprano Angel Joy Blue, parlak sesi, kıvrak üst tınıları, ‘dumanlı’ tabir edilen orta tınıları ve özel ses rengiyle tanınıyor. Uluslararası organizasyonlarda yer alan, Brian McKnight, Dona Summer, Ruben Studdard, Charice, Chaka Khan, Jewel ve David Foster gibi sanatçılarla aynı sahneyi paylaşan Blue birçok uluslararası ödülün de sahibi.

Mersin’e bir İtalyan dokunuşu ile Kaliforniyalı derin bir sesin büyüsünü taşıyacak olan konserde Angel Joy Blue; Wagner, Puccini, Gershwin ve Verdi’den eserler seslendirecek.

Pirolli yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası konserin ikinci yarısında

Beethoven’ın 5. Senfoni’sini sanatseverlerle buluşturacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Angel Joy Blue, Ankara Devlet Opera ve Balesi, Antonio Pirolli, Antonio Pirolli italya, Beethoven, Brian McKnight, Chaka Khan, Charice, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Dona Summer, İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Mersin Uluslararası Müzik Festivali, Ruben Studdard,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları