Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mercedes’in iki yeni modeli Ankara’da tanıtıldı

07 Mayıs, 2014 | 11:57

Mercedes-Benz Türk’ün 2014 satış hacmine büyük katkı sağlayacak yeni C-Serisi ve SUV segmentinin yeni üyesi GLA, ilk kez Ankara’da tanıtıldı.

Mercedes-Benz Türk yetkili bayileri Koluman Ankara, Mengerler Ankara ve Hasmer Ankara’nın bir araya gelerek düzenlediği tanıtım gecesine Mercedes-Benz Türk Otomobil Pazarlama ve Satış Müdürü Şükrü Bekdikhan, Koluman Ankara Genel Müdürü Volkan Ateş, Mengerler Ankara Genel Müdürü Ünal Keskin ve Hasmer Ankara Genel Müdürü Zafer Sağlam katıldı. Davet sırasındakonuşma yapan Şükrü Bekdikhan, bu yeni modellerin showroomlarındaki müşteri trafiğinde büyük hareketlilik yarattığını söyleyerek otomobil pazarında müşterilerin beklentilerine uygun model ve hizmetler sunmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

“Mercedes-Benz” için özel bir önem taşıyor

2007 yılında piyasaya sürülen bir önceki versiyonu tüm dünyada bugüne kadar 2,4 milyon adedin üzerinde satılarak Mercedes-Benz’in en yüksek satış hacmine ulaşan C-Serisi’nin yeni versiyonu artık Türkiye’de. Türkiye’de ve dünyada satış rekorları kıran Mercedes-Benz C-Serisi, en yüksek satış hacmine ulaşan model olması nedeni ile “Mercedes-Benz” için özel bir önem taşıyor.

2014 OTOMOBİL FUARLARI İÇİN TIKLAYIN

Yeni C-Serisi, yalın ancak heyecan verici dış ve birinci sınıf iç mekan tasarımıyla yenilikçi bir yaklaşım sunuyor. Yandan bakıldığında uzun kaput, geriye alınmış yolcu kabini ve kısa konsollar C-Serisi’nin klasik ve dengeli Mercedes-Benz sedan yapısını tanımlıyor. Yeni C-Serisi’nin modern görünüme sahip geniş ve lüks iç mekanı duygulara hitap eden sadelikle dinamik sportifliği mükemmel bir şekilde harmanlayarak uçak seyahatlerinde ekonomi sınıfından birinci sınıfa geçilmiş hissi yaratıyor.

Yeni C-Serisi’nde üç farklı tasarım konsepti sunuluyor

Avantgarde, Exclusive ve AMG tasarım konseptleri kullanıcılara araçlarını daha fazla kişiselleştirme imkanı sağlıyor. AVANTGARDE tasarım konsepti, aracın sportif sedan özelliğini ön plana çıkarırken, EXCLUSIVE tasarım konsepti incelikli tasarıma ve modern lükse vurgu yapıyor. C-Serisi’nin AMG tasarım konsepti ise araca tamamen sportif bir karakter kazandırıyor. Yeni C-Serisi’nde aracın önündeki Mercedes-Benz yıldızı sportif görünüm isteyenler için radyatör ızgarası üzerinde ya da modern klasik tasarımı tercih edenler için aracın kaputu üzerinde olmak üzere iki farklı şekilde yerleştirilebiliyor.

SUV ailesine yepyeni bir üye

Mercedes-Benz, ürün gamını genişleterek yeni GLA ile başarılı SUV ailesine yepyeni bir üye ekledi. Önceki SUV’lara göre daha kısa ve görkemli tasarımıyla şehir içi sürüş alışkanlıklarına mükemmel uyum sağlayarak yeni bir segmentin öncülüğünü yapan bu kompakt model, SUV konseptini modern bir şekilde yeniden yorumluyor. Yeni GLA, opsiyonel 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemi, sağlam gövde yapısı, kişiselleştirilebilen iç mekan konsepti ve yüksek manevra kabiliyeti ile mükemmel bir sürüş keyfi sunuyor.

Yeni GLA, yüksek araç gövdesi ve büyük jant ölçüleri ile yenilikçi, aynı zamanda geleneksel tasarımı ile geleceğin SUV’unu yaratıyor. Mercedes-Benz’in A-Serisi, B-Serisi ve CLA’dan sonraki bu yeni kompakt modeli, sağlam gövde yapısı ile hem asfalt hem de arazi koşullarında dengeli ve güvenli bir sürüş sağlıyor.

Esnek bir iç mekana sahip GLA’da arka koltuk sırtlıkları tamamen katlanabilmekle kalmıyor, aynı zamanda istenilen açıya da ayarlanabiliyor. Alçak yükleme eşiği ve opsiyonel olarak sunulan “otomatik açılabilen geniş bagaj kapağı” ile GLA’nın bagaj bölümü eşyaların kolayca taşınmasını sağlıyor.

Yeni GLA’da, kullanıcılara araçlarını daha fazla kişiselleştirme imkanı sağlayan Urban ve AMG olmak üzere sunulan iki farklı tasarım konseptine ek olarak kişiselleştirme seçenekleri iç mekanda Exclusive Paketi, dış mekanda ise Gece Paketi ile devam ediyor. Ayrıca “Yük Bölmesi Paketi” tercih edilirse arka koltuk sırtı daha dik konuma getirilebiliyor, böylece yük bölmesi kapasitesi 60 litre arttırılarak hem büyük eşyalar için daha fazla alan yaratıyor hem de arka koltukların yolcular tarafından rahatça kullanılmasını sağlıyor. Yeni GLA’da kullanılan en yeni multimedya sistemi, yeni fonksiyonları, ek uygulamaları ve geliştirilmiş grafik renk şeması ile göz dolduruyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
2014 model araçlar, 2014 model Mercedes, Mercedes, Mercedes arabaları, Mercedes C-Serisi, Mercedes otomobil, Mercedes yeni model, Mercedes-Benz, Mercedes-Benz Ankara, Mercedes-Benz araçları, Mercedes-Benz haberleri, Mercedes-Benz otomobilleri, Mercedes-Benz Türk, Yeni GLA, Yeni GLA mercedes,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları