Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mercan adası rüyası Maldivler

04 Temmuz, 2016 | 08:53

maldivler turu

İrili ufaklı binin üzerinde adadan oluşan Maldivler, turkuaz suları, bembeyaz kumsalları ve masalsı otelleriyle sizleri bekliyor.

Hint okyanusunda bir turizm cenneti, tropik adaların incisi Maldivler, özellikle son yıllarda THY’nin de direkt seferlere başlamasıyla birlikte seyatseverlerce bir hayli tercih edilir oldu.

Skylife dergisinde yer alan Maldivler yazısında bu cennet ada şöyle anlatılıyor; Havadan bakıldığında Maldivler, turkuaz bir ebru teknesine gelişigüzel fırça darbeleriyle damlatılmış beyaz lekelerden oluşan bir sanat eserinden farksız. Maldivler, Sri Lanka’nın 760 kilometre açığında, Hint Okyanusu’nun ortasında 90 bin kilometrekarelik dev bir alana inci kolye gibi serpiştirilmiş.

maldivler turu

Bin 192 adadan oluşan bu su cumhuriyeti, kristal berraklığında lagünleri, mercan resifleri, talk pudrası gibi incecik beyaz kumları ve şehir hayatını tam anlamıyla geride bırakmayı sağlayan sakin ada resort’larıyla misafirlerini şımartmak konusunda uzmanlaşmış. Dahası lüks spa’larıyla, pek çok gezginin hayalindeki mükemmel tatili simgeliyor.

Yıl Boyunca Her Gün Avantajlı Fiyat & Servis Garantisiyle Maldivler Turları Tıklayın

Bazıları okyanusun ortasında önemsiz bir noktalama işareti gibi duran minnacık kum tepelerinden ibaret bu adalardan 900 kadarı tamamen ıssız. 200 tanesinde Maldiv sakinleri yaşıyor. 100 kadarı ise otellere ayrılmış durumda.

Cennet Adalar Topluluğu Maldivler Tanıtım Videosu;

Başkent Male’nin yanı başındaki bir yapay ada üzerinde kurulu İbrahim Nasır Uluslararası Havalimanı’na inen yolcular, vakit kaybetmeden sürat motorları veya küçük deniz uçaklarıyla ada resort’larına naklediliyorlar. Başkent Male’de yerli halk ile ziyaretçilerin yolları nadiren kesişiyor. Tabii ki otelinizin yakınındaki adalardan birinde yer alan Maldiv köylerine düzenlenen gezilerden birine katılmazsanız…

Maldivler Dalış

Etrafını saran okyanusun inanılmaz zenginlikteki deniz yaşamı ve yıl boyunca su altında 60 metreye varan görüş mesafesiyle Maldivler, tüplü dalış ve şnorkel için dünyanın en iyi yerlerinden. Su altı dünyası ile henüz tanışmadıysanız, Maldivler’de tanışmanın tam zamanı.

Maldivler Dalış Turları Detaylı Bilgi için TIKLAYIN

Maldivler Dalış Turları

Otelinizin dalış merkezinin düzenlediği sertifika programlarından birine katılabilir veya mercan resifleri üzerinde şnorkel yaparak bu renkli dünyayı seyre dalabilirsiniz. Tam mercan resifinin okyanus derinliğine açıldığı noktada gerçekleştirilen, bu son derece basit ve risksiz aktivite sırasında, parlak neon renklerindeki tropikal balıkların çeşitliliğine inanamayacak ve sudan çıkmak istemeyeceksiniz.

Mavinin Güzelliği

Denizle iç içe olmak istiyorsanız, su üstü bungalovlarını tercih edin. Özellikle zemini cam olanlarda, odanın altı aydınlatılıyor ve toplanan yüzlerce su altı canlısını izlemek mümkün oluyor. Çocuklu aileler içinse bahçe villaları ideal.

maldivler-cennetten-kopan-parca-malivler-tatili-maldivler-turlari (2)

Türk Hava Yolları’nın Male – Colombo seferleri ile bir saatte Sri Lanka’ya geçmek mümkün. Ülkenin güneyi, özellikle de Galle ve çevresi keşfe değer.

Ne Zaman Gitmeli?

Yağışlı ve aşırı sıcak sezona dikkat etmek gerekiyor. Aralık – nisan arası; havanın sıcak, rutubetin düşük ve yağış ihtimalinin en az olduğu kuru sezon ayları. Mayıs ile kasım arası ise yağışın çok olduğu, rutubetin arttığı aylar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
dalış turları, Maldiv Adaları, Maldivler, Maldivler Balayı, Maldivler dalış, Maldivler mahe, Maldivler THY, Maldivler turu,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları