Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Memişağa ve Hacıyakupoğlu konakları butik otel olacak

19 Haziran, 2012 | 17:20

Trabzon’un Sürmene ilçesinde bulunan Memişağa ve Hacıyakupoğlu konakları butik otel olarak turizme hizmet edecek.

İki tarihi konak aralarına yapılacak ahşap köprüyle de birbirlerine bağlanacak.

Restorasyon çalışmaları devam eden Hacıyakupoğlu Konağı’nda incelemelerde bulunan Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Memişağa ve Hacıyakupoğlu konaklarının ülke turizmine kazandırılması için butik otel olacağını ve iki tarihi konak arasındaki bağlantının da yapılacak ahşap köprü ile sağlanacağını ifade etti. Hacıyakupoğlu konağının restorasyon çalışmalarının devam ettiğini belirten Vali Kızılcık, “Konağımızı aslına uygun restore edip, bu binayı gelecek nesillere miras olarak bırakmayı düşünüyoruz. Restorasyon sonrası tarihi konağımızı turizm amaçlı olarak da kullanacağız. Yerel mimari özellikleri alternatif turizm açısından önemli bir yer tutuyor. Bizde yerel mimarimizi yansıtan tarihi konaklarımızın butik otel olmasını planlıyoruz.
Konaklarımız, bu yıl sonu restorasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra turistler tarafından büyük ilgi görecek.” dedi.

Projelerinin tamamlanmasıyla bu yerlerin parmakla gösterilen turizm destinasyonlarından biri haline geleceğini anlatan Kızılcık, “Turizme çok büyük önem vermekteyiz. Bu kapsamda butik otel yapılmasını planladığımız tarihi konaklarımızı önemli bir işlem görecek. İki tarihi konağımızın arasına kuracağımız ahşap köprü ile bağlantıyı sağlayacağız. Bu projeler tamamlanınca hem bölgemizde, hem de ülkemizde bu tür oteller parmakla gösterilir hale gelecek.” şeklinde konuştu.

Vali Kızılcık, Hacıyakupoğlu Konağı’ndaki incelemelerinin ardından, restorasyon çalışmaları devam eden Çamburnu Kuşlu Mahallesi Camii’nde de incelemelerde bulundu. Kızılcık, tarihi camideki çalışmaların aslına uygun olarak yapılmasına özen gösterilmesi talimatı verdi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Hacıyakupoğlu konağı, Memişağa, Memişağa konağı, Trabzon, Trabzon Sürmene, Trabzon Sürmene konak, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları