Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Melike Kuvvet ders verdiği okulda anıldı

27 Mart, 2018 | 14:58

Melike Kuvvet ders verdiği okulda anildi

11 hayatın son bulduğu İran’daki uçak kazasında vefat eden uçağın pilotlarından Melike Kuvvet, ders verdiği okulda anıldı.

İran’daki uçak kazasının pilotlarından Melike Kuvvet için, ders verdiği İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde anma töreni düzenlendi. Üniversitenin Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü öğretim görevlisi olan Melike Kuvvet’in anma törenine okulun yöneticileri, akademisyen arkadaşları ve öğrenciler katıldı.

Dubai’den Türkiye’ye 11 Mert’ta dönerken İran hava sahasında düşen Başaran Holding’e ait jetin kadın pilotlarından bir olan Melike Kuvvet, İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak da ders veriyordu.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Öğretim Görevlisi Elçin Yakupoğlu, Melike Kuvvet için düzenlenen anlam törenine, Kuvvet’in ailesinin ilettiği mesajı okuyarak başladı.

Ailesinin mesajı okundu

Melike Kuvvet’in ailesinin mesajında, “Bu anlamlı günde yanınızda olmayı çok isterdik. 11 Mart Pazar günü, uçak kazasında kaybettiğimiz ailemizin göz bebeği, canparemiz Melikemizin vefatından sonra acımızı yürekten paylaşan, her an yanımızda olan, bizden desteklerini esirgemeyen, siz saygıdeğer İstanbul Gelişim Üniversitesi öğretim üyeleri ve öğrencilerinin her birine tek tek sonsuz teşekkür ederiz.

Gösterdiğiniz vefa herkese örnek oldu. Bundan böyle sizler bizim evlatlarımızsınız. Hepimiz el birliği ile Melike’mizin anılarını yaşatmak için elimizden geleni yapacağız. Bütün dualarımız sizinle. Hepinizi ayrı ayrı kucaklıyor ve öpüyoruz. Annesi Emine Umman Kuvvet, ablası İlknur Kuvvet Çelik.” ifadelerine yer verildi

“Evlat özlemi vardı”

Mesajı okuduktan sonra Melike Kuvvet’in evlat özlemi olduğunu belirten Elçin Yakupoğlu, “Evlat özlemin vardı. Şimdi buradasın Melikem. Hissediyorum. Bak etrafına, bir değil kaç tane evladın var gör. Hepsi tek yürek olmuş. İşte tam karşında. Hepsi senin emanetin bizlere artık. Adını, fikirlerini, ideallerini anacağım” diyerek arkadaşının arkasından gözyaşı döktü.

“Melike mert bir insandı”

İstanbul Gelişim Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Eski Müdürü Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Erdal Şen ise Melike Kuvvet’in kendisini nasıl andığından bahsederek, “Müdürlerin en iyisi, en yakışıklısı ve en sabırlısıyım. Çünkü Melike Hoca beni böyle anıyordu. Bunu paylaşma nedenim benim ne kadar iyi bir insan olduğum değil. Kendiniz nasılsanız, karşı tarafı öyle görürsünüz. Bu özellikler, Melike’nin bana söylerken kendi özellikleri aslında. Mert sıfatı insanlar içindir. Melike Hoca mert bir insandı, mücadeleci bir insandı.” dedi.

“Komutanım, rütben melek kanatları”

üniversitede öğretim görevlisi olarak görev yapan Elif Taşdemir ise konuşma ile herkesi duygulandırdı.
Elif Taşdemir’in, “İki gözüm. Seneler geçecek ve ektiğimizi biçeceğiz. Yolum, yolundan geçen çocuklar. Ne canlar. Senin merhametli ellerini, ekinlerini iyiliklerle yeşertecek. Bizim ve en çok senin, en güzel sevdamız, Allahım biliyor dediğin, zaten başka kime emanet edeceğiz çilemizi.

Ne diyordu Güven Abi hem, ‘Komutanım baş üstüne. Su gibi aziz vatan’ Bilmesek ve inanmasak, tekdir hakikat, biz de korkardık şarkı söyleyen kadınlardan. Komutanım, Binbaşım, rütben melek kanatları, selam duruyor sana, insana değmeyi öğütlediğin evlatların.” sözleri salonda bulunanların duygulanmasına neden oldu.

Melike Kuvvet’in öğrencisi Selcan Akbaş da “Eğer bir gün pilot olursam. İleride ben de Binbaşı Melike Kuvvet’in öğrencisiydim demekten gurur duyacağım” sözleriyle hocasını anmış oldu.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Elçin Yakupoğlu, Elif Taşdemir, Emine Umman Kuvvet, İlknur Kuvvet Çelik, İran'daki uçak kazası, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Melike Kuvvet anıldı, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Bölümü, Yrd. Doç. Dr. Erdal Şen,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları