Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Melekler Şehri Bangkok

27 Aralık, 2013 | 13:48

Melekler Şehri’nde kaybolmak ister misiniz? Tayland‘ın başkenti Bangkok hakkında bilmek istedikleriniz…

tayland-bangkok-03

Melekler şehri olarak bilinen Bangkok, 1782’de Kral I. Rama tarafından kurulmuştur. Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen ve ekonomik açıdan en dinamik şehirlerden biri olarak karşımızı çıkıyor.

tayland-bangkok-01

Tropikal iklim hüküm sürdüğü Bangkok’ta yıl boyunca hava sıcaklığı çok fazla değişim göstermez. Sıcaklıklar yıl boyu 30 derece civarındadır. Mayıs ayında başlayan muson yağmurlarının Ekim sonuna kadar devam ettiği şehirde bu dönemde nem oranı bir hayli yükselir.

tayland-bangkok

Trafiğiyle ünlü Bangkok’u tanımayanlar için bu şehirdeki şehiriçi ulaşım ilginç bir deneyim olabilir.

tayland-bangkok-02 Herhangi bir noktadan baktığınızda taksiler, tuk-tuklar, otobüsler, trenler, motosikletlerin yanı sıra bir kanal ya da nehir yakınındaysanız botları dahi görebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
asya turları, Bangkok, Bangkok hava durumu, Bangkok iklim, Bangkok şehri, Bangkok Tayland, Bangkok trafik, Bangkok Turları, Bangkok Turu, Bangkok uçak, Melekler Şehri, Melekler Şehri Bangkok, Tayland, tayland 2014, tayland adalar, Tayland asya, Tayland gezi, Tayland turları, Tayland Turu,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları