Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Melekler Şehri Bangkok

27 Aralık, 2013 | 13:48

Melekler Şehri’nde kaybolmak ister misiniz? Tayland‘ın başkenti Bangkok hakkında bilmek istedikleriniz…

tayland-bangkok-03

Melekler şehri olarak bilinen Bangkok, 1782’de Kral I. Rama tarafından kurulmuştur. Güneydoğu Asya’nın en hızlı gelişen ve ekonomik açıdan en dinamik şehirlerden biri olarak karşımızı çıkıyor.

tayland-bangkok-01

Tropikal iklim hüküm sürdüğü Bangkok’ta yıl boyunca hava sıcaklığı çok fazla değişim göstermez. Sıcaklıklar yıl boyu 30 derece civarındadır. Mayıs ayında başlayan muson yağmurlarının Ekim sonuna kadar devam ettiği şehirde bu dönemde nem oranı bir hayli yükselir.

tayland-bangkok

Trafiğiyle ünlü Bangkok’u tanımayanlar için bu şehirdeki şehiriçi ulaşım ilginç bir deneyim olabilir.

tayland-bangkok-02 Herhangi bir noktadan baktığınızda taksiler, tuk-tuklar, otobüsler, trenler, motosikletlerin yanı sıra bir kanal ya da nehir yakınındaysanız botları dahi görebilirsiniz.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
asya turları, Bangkok, Bangkok hava durumu, Bangkok iklim, Bangkok şehri, Bangkok Tayland, Bangkok trafik, Bangkok Turları, Bangkok Turu, Bangkok uçak, Melekler Şehri, Melekler Şehri Bangkok, Tayland, tayland 2014, tayland adalar, Tayland asya, Tayland gezi, Tayland turları, Tayland Turu,
  • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
    Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
  • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
    Fiyatı ne kadar?
  • Lisan bilen eleman aranıyor
    Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
  • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
    Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları