Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksiko City listeye girdi, İstanbul’un tahtı elden gitti

18 Temmuz, 2014 | 18:26

meksiko-city-listeye-girdi-istanbulun-tahtı-elden-gitti

Travel + Leisure seyahat dergisinin hazırlayıp okurlarına sunduğu dünyanın en prestijli seyahat notları belirlendi.

Kültür, sanat, yiyecek ve paranın karşılığının alındığı, nelerin değerli olup, hangi kriterlerin ön planda tutulduğunun birer birer sıralandığı notlarda, Meksika göze çarpan yanlarıyla listede kendisine yer buldu.

2013 yılına Kyoto’nun dört sıra birden atak yaparak, geçen yılın birincisi Bangkok’u tahttan indirdiği görülürken Travel + Leisure dergisi tarafından ilk sıraya koyuldu.

Monecle dergisinin hazırladığı ‘’Dünyanın En Yaşanılabilir Şehirler Listesi’’nde ise Kyoto dokuzuncu sırada kendisine yer edindi.

floransa

Floransa Birinci Meksiko City Listede

Avrupa’nın en iyi seyahat noktalarının belirlendiği notlarda, İstanbul iki sıra gerileyerek kendisine üçüncü sırada yer buldu. Roma ikinci sıraya koyulurken bu yıl Dünyanın En İyi 10 Turizm kenti sıralamasında İstanbul yine gerileyerek ikincilikten altıncığa geçti.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Charleston kendi en iyi ikinci turizm kenti seçilirken, Kamboçya’nın Siem Reap kenti sürpriz bir şekilde kendisine dördüncü sırada yer buldu.

Hemen akabinde ise Mexico City’nin listeye sürpriz girişi yer aldı. Geçen yıl listede olmayan Mexico City sürpriz bir atak yaparak listede yer aldı. Bilindiği üzere Mexico City kendisine has özellikleri, gezilecek yerleriyle beraber, son yıllarda tatilcilerin gözde mekânı olmaya devam ediyor.

Özellikle geliştirdiği bu atağıyla Meksika’nın başkenti Mexico City’nin gelecek yıllarda hem Monecle hem de Travel + Leisure’de zirveyi zorlayacağı söyleniyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nden New Orleans kentimde ilk defa listeye dahil olurken, tatilciler tarafından en çok ziyaret edilen şehirler listesinde büyük bir atakla ilk beşte yer aldı.

floransa

En Yaşanılabilir Şehir Japonya’nın Kyoto’su

En yaşanılabilir şehir listesinde Japonya’nın Kyoto’su Monocle dergisinde dokuzuncu sırada yer aldı. Seville’nin de listeye girdiği yaşanılabilir şehir listesinde, Türkiye’den hiçbir şehir yer almadı. İspanya’nın iki ayrı kentinin listeye girdiği 10 maddelik listede Barcelona geçen yılki yerini korudu ve listede 8.sırada yer aldı.

en-yasanilabilir-sehir-kyoto

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Barselona, dergi, en yaşanılabilir şehir listesi, Floransa, floransa birinci, İstanbul, Japonya, japonya kyoto, kyoto, kyoto japonya, Meksika, meksika gezilelecek yerler, meksika'nın başkenti kyoto, meksiko city, meksiko city tatil, meksiko city turizm, mexico, moneoclo, monocle dergisi, travel + leisure, travel+leisure dergisi, Venedik,
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?
 • İzmir’de Küba Esintileri
  1 Mayısta o muhteşem konserde dinleyiciler arasında ben de vardım.Konser coşkulu ve tam anlamıyla süperdi. Bravo Esemble Cubafonica.''Kuantana mera'' şarkısını söylemelerini rica ettim. Sağolsunlar, bei kırmayıp söylediler. Salondaki 3000 kişi de şarkıya iştirak ederek hep birlikte söyledik.Viva Fidel Castro! Viva Cheguara! Viva Mustafa Kemal Atatürk. İnşallah Kübayı da ziyaret edeceğim.
 • Yunan Adaları Kapıda Vize Uygulaması Karşılıklı Umut Verici
  Merhaba .kapi vizesini nasil ala biliriz.istanbulda oturuyorum

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları