Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika’nın tatil ve eğlence cenneti Cancun

11 Nisan, 2018 | 13:48

meksikanin tatil eglence cenneti cancun

Tarihi ve gelenekleri yüzlerce yıla dayanan, Aztek ve Mayalar’ın yaşadığı Meksika’nın en ünlü tatil merkezlerinin başında Cancun Adası gelir. Turkuaz renkli denizi, bembeyaz sahilleri, birbirinden güzel doğal zenginlikleri, tarih yerleri ve gece hayatı ve eğlenceleriyle Cancun, Meksika’ya gelen turistlerin gözdesi durumunda.

Meksika’ya gitmeyi düşünen turistlerin ilk tercihleri arasında olan olan Cancun, dünyanın 2. büyük mercan resifine ev sahipliği yapmakta. Cancun’a da ev sahipliği yapan Karayipler’de ise 7 farklı tonda turkuaz görmeniz mümkün.

29 adet Unesco Dünya Mirası ile dünyada bu alanda 6. sırada bulunan Meksika’nın masalsı diyarı Cancun, ‘Dünyanın en iyi plajı’ seçilmiş ünlü beyaz kumsalları, birbirinden lezzetli deniz ürünleri, salsa yapan gençleri, cana yakın insanları tam bir tatil cenneti.

Cancun sokaklari

Cancun’da denizin, eğlencenin yanı sıra kuş seslerinin ve muhteşem bitki türlerini görme şansınız da var. Maya kalıntılarını gezebilir, ormanda yürüyüş yapabilir ya da lagünleri görebilirsiniz.

Dalmak için dünyanın sayılı yerlerinden biri olan Cancun’da rengarenk balıklarla ve su kaplumbağaları ile denizin altında arkadaş olabilirsiniz!

cancun gece eglenceleri ile meshur

Dünyanın ünlü isimlerinin de tercihleri arasında bulunan Cancun, gece hayatı ile de turistlerin gözdesi. Gündüz ılık deniz sularında kaplumbağa ve rengarenk balıklar eşliğinde yüzen turistler, geceleri Cancun’un eğlence mekanlarında sahabın ilk ışıklarına kadar dans ederler.

Özellikle cuma geceleri turistlerin dışında halk da buralara akın eder. Latin Amerika‘nın en büyük gece kulübene de ev sahipliği yapan Cancun’da gece hayatı 23.00’ten sonra başlar. Buradaki kulüplerde ünlü sanatçılar da çıkmakta.

Cozumelde dalis

Cancun tatilinizde ziyaret etmeden dönmemeniz gereken birbirinden güzel yerleri sizin için derledik.

Meksika’nın en küçük adası: Cozumel

Cancun’a gidenler mutlaka Meksika’nın en küçük adalarından biri olan Cozumel’i görmeden gelmez. Cancun gibi, Cozumel de dünyaca ün yapmış oldukça popüler bir ada. Berrak suları, doğal güzellikleri, tertemiz ve huzurlu plajları, çeşitli renklerdeki resifleri ile bu şirin küçük ada, Cancun’a giden tatilcilerin unutulmazları arasına giriyor.

WTS kalitesi ve güvencesiyle Meksika Cancun Turları sizi bekliyor.

Dünyanın her yerinden dalış, yelken, tekne gibi su sporları faaliyetleri için Cozumel’e gelen turistler ayrıca Maya tarihine dayanan sayısız arkeolojik alanı da görme fırsatı yakalıyor.

El Rey Harabeleri

Cancun’da gezilecek yerler listesi en başında tabii ki piramitler ve antik kentler gelmekte. Aztekler, Mayalar gibi medeniyetlere ev sahipliği yapmış Meksika’nın bir çok yerinde bulunan tarih kalıntılar her daim tatilcilerin ilgisini çekmiştir.

El Rey harabeleri - Cancun

Cancun çevresinde bulunan arkeolojik kalıntılar ise oldukça iyi durumda. El Rey Harabeleri’ndeki tarih konan muhteşem eserleri gezerken, burayı işgal eden iguanaları da yakından görebilirsiniz.

Bu Maya kentinin kalıntılarını ziyaretiniz sırasında yerel halkın iguanaları nasıl sahiplenip, onlara yuva bile yaptıklarına da şahit olacaksınız.

Isla Mujeres

Isla Mujeres, en güzel anılardan biri olarak akıllarda kalır

Yucatan Yarımadası sahilinde bulunan Isla Mujeres, Cancun’a çok yakın mesafede. Berrak denizi, fazlasıyla lüks otelleri ve Meksika’nın yanı sıra dünyanın birçok mutfağını barındıran restoranları ile gelen yüz binlerce turisti cezbetmekte.

Dalış tutkunu olanlar için bir cennet olan Isla Mujeres Adası’nda mercan resiflerini görmek belki de hayatınızdaki en güzel anılardan biri olacak.

Meksikanin cennet sahili Tulum

Sakin cennet Tulum

İnsanı başka dünyalara taşıyan Tulum, Cancun’dan 130 km uzaklıkta. Mayaların geçmişten kalan kalıntıları ile çevrili, denizi, kumu ve doğası ile çok farklı bir tatil beldesi.

Buranın en büyük özelliği ise Cancun’a göre daha sakin ve sessiz olması. Burada bulunun ve Meksika’nın görkemli geçmişini en iyi şekilde gözler önüne seren, bir uçurumun kenarındaki El-Castillo Kalesi’ni gezerken, buranın tarihine hayran kalacaksınız.

Cancun Maya Müzesi

Latin Amerika’nın bu şahane ülkesinde Mayalar’ın eserlerinin en önemli ve en iyi korunmuş koleksiyonlarını yakından görmek için mutlaka Maya Müzesi’ni ziyaret etmelisiniz.

maya muzesi cancun

Ülkenin bir çok yerinde bulunan müzede, tarihin içinden çıkıp gelen muhteşem heykelleri, takıları, ev eşyalarını mutlaka görmek gerekir.

En kutsal yer: ChichenItza

Zamanının en büyük Maya kentlerinden biri olan ChichenItza aynı zamanda en kutsal yeriydi. Cancun gidenlerin mutlaka ziyaret ettiği ChickenItza’da, Meksika’daki en iyi korunmuş Maya piramitlerinden olan ‘El Castillo’ da bulunmakta.

El castillo piramidi - ChichenItza

İnteraktif Akvaryum’da Yunuslarla yüzün

Cancun’un oteller bölgesinin batısında bulunan devasa akvaryumu sakın ‘es’ geçmeyin. Burada köpekbalıklarını besleyebilir, yunuslarla yüzebilir, birçok deniz canlısını görebilirsiniz.

cancun interaktif akvaryum

Bölgeye gelen turistlerin görmeden gitmediği özellikle de çocuklu ailelerin büyük beğenisini kazanan İnteraktif akvaryum belki de Cancun’da göreceğiniz sizi şaşırtacak yerlerden biri olacak.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, Cancun, Cancun Maya Müzesi, ChichenItza, Cozumel Adası, El Castillo piramidi, El Rey Harabeleri, İnteraktif Akvaryum, Isla Mujeres, Maya harabeleri, Meksika, Tatil, Tulum,

Turizm Yorumları

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları