Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika’da turizm darbe yedi

27 Aralık, 2010 | 13:12

Meksika Hotel ve Moteller Derneği’nin yaptığı açıklamada, sokak güvenliğinin sağlanamaması ve Meksikalı ailelerin ekonomik durumlarının, ülkenin orta, kuzey ve güney kısımlarında bulunan bazı turizm bölgelerinde belirsizlik ortamının oluşmasının sorumlusu olduğunu belirtti.

Meksika Hotel ve Moteller Derneği (AMHM) Başkanı Armando de la Cruz, sınır şehirleri dışında Ixtapa-Zihuatanejo, Guerrero, Morelia ve Michoacan gibi şehirlerde zorlukların yaşanacağını, çünkü insanların bu şehirler arasında yolculuk etmekten korktuğunu söyledi.

Otel rezarvasyonlarının sadece %30 civarında olduğu ülkede, AMHM’nin yayınladığı son rapora göre geçmiş yıllarda bu oran %80’lerde seyretmekteydi.

Mexicana de Aviacion Havayolları’nın yokluğu uçuş ücretlerini ve rezervasyonları olumsuz etkilemekte, dolayısıyla bir çok aile için uçak yolculuğu iyi bir seçenek olmaktan çıkmakta.

Meksika Seyahat Acenteleri Birliği başkanı Jorge Hernandez bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mexicana’nın sağladığı 22.000 bilet tükendiğinden örneğin Cancun gibi sahil bölgesi uçuşlarının tamamen dolu olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AMHM, Armando de la Cruz, Meksika Hotel ve Moteller Derneği, Meksika Seyahat Acenteleri Birliği başkanı Jorge Hernandez, Meksika Turizm Tatil, Meksika'da turizm,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları