Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika’da turizm darbe yedi

27 Aralık, 2010 | 13:12

Meksika Hotel ve Moteller Derneği’nin yaptığı açıklamada, sokak güvenliğinin sağlanamaması ve Meksikalı ailelerin ekonomik durumlarının, ülkenin orta, kuzey ve güney kısımlarında bulunan bazı turizm bölgelerinde belirsizlik ortamının oluşmasının sorumlusu olduğunu belirtti.

Meksika Hotel ve Moteller Derneği (AMHM) Başkanı Armando de la Cruz, sınır şehirleri dışında Ixtapa-Zihuatanejo, Guerrero, Morelia ve Michoacan gibi şehirlerde zorlukların yaşanacağını, çünkü insanların bu şehirler arasında yolculuk etmekten korktuğunu söyledi.

Otel rezarvasyonlarının sadece %30 civarında olduğu ülkede, AMHM’nin yayınladığı son rapora göre geçmiş yıllarda bu oran %80’lerde seyretmekteydi.

Mexicana de Aviacion Havayolları’nın yokluğu uçuş ücretlerini ve rezervasyonları olumsuz etkilemekte, dolayısıyla bir çok aile için uçak yolculuğu iyi bir seçenek olmaktan çıkmakta.

Meksika Seyahat Acenteleri Birliği başkanı Jorge Hernandez bu konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Mexicana’nın sağladığı 22.000 bilet tükendiğinden örneğin Cancun gibi sahil bölgesi uçuşlarının tamamen dolu olduğunu söyledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
AMHM, Armando de la Cruz, Meksika Hotel ve Moteller Derneği, Meksika Seyahat Acenteleri Birliği başkanı Jorge Hernandez, Meksika Turizm Tatil, Meksika'da turizm,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları