Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika’da ilginç uçak kaçırma eylemi

10 Eylül, 2009 | 14:38

Meksika'da ilginç uçak kaçırma eylemi Meksika’da deprem olacağını iddia eden Bolivyalı bir rahip, devlet başkanını uyarmak için uçak kaçırdı.

Elinde bomba olduğunu ve Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon ile görüştürülmezse patlatacağını söyleyen korsan, uçağı ülkenin başkenti Meksiko’ya indirdi. Uçaktaki mürettebat ile 104 yolcunun sağlık durumlarının iyi olduğu da ifade edildi. Yolcular bir süre sonra serbest bırakıldı ve korsan rahip de yakalandı.

Amerikan televizyonları ilk haberlerinde olayı terörist bir olay olarak değerlendirerek, çok sayıda korsan bulunduğunu iddia etti. Ancak ilerleyen saatlerde ayrıntılar ortaya çıktı. Polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, hava korsanının 44 yaşındaki Jose Mar Flores olduğu belirtildi.

Yakalandıktan sonra gazetecilere konuşan korsan, 09.09.2009 tarihinin şeytanı simgeleyen 666 sayısının tersi olduğu ve uçağı ilahi bir emirle kaçırdığını söyledi. Yakında bir deprem olacağını öne süren korsan, bu konuda Meksika Devlet Başkanı Calderon’u uyarmak istediğini belirtti.

Yapılan aramada uçakta bomba bulunmadığı açıklandı. Ayrıca yolcuların da kaçırıldıklarından haberi olmadığı ifade edildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Bolivyalı Rahip Uçak, Felipe Calderón, Jose Mar Flores, Jose Mar Flores Uçak kaçırdı, Meksika Devlet Başkanı Calderon, Meksika Uçak Kaçırma, Rahip Uçak, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Uçak Kaçırma,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları