Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika’daki sualtı müzesini hala görmediniz mi?

02 Temmuz, 2014 | 11:46

Jason de Caires Taylor’ın, Meksika’nın Cancun eyaleti açıklarında kurduğu Museo Subacuatico de Arte isimli sualtı müzesi, ziyaretçi akınına uğruyor.

İngiliz heykeltıraş Jason de Caires Taylor, bir ilke imza attı ve Meksika’da dünyanın ilk sualtı müzesini kurdu. 2009 yılında 100 heykelle açılan Museo Subacuatico de Arte, okyanusun dibinde yer alıyor.

Deniz canlılarının doğal ortamlarının zarar gördüğüne dikkat çekmek isteyen Jason de Caires Taylor, eserlerinde daha çok mercan kullanmayı tercih etmiş.

Yılda yaklaşık 750 bin ziyaretçiyi ağırlayan müze, sualtı yaşamının hassasiyetlerine dikkat çekmek ve toplumu bilinçlendirmek amacı ile kurulmuş.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Jason de Caires Taylor, Jason de Caires Taylor kimdir, Jason de Caires Taylor müze, Meksika, Meksika cancun, meksika haberleri, Meksika müze, Meksika sualtı müzesi, Meksika Tatili, Meksika turu, Museo Subacuatico de Arte, sualtı müzesi,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları