Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika sahilleri artık daha temiz!

02 Kasım, 2015 | 06:55

meksika yosun Temmuz ayından bu yana yosun istilasıyla karşı karşıya kalan Meksika sahilleri, deniz kuvvetlerinin harekete geçmesiyle temizlendi.

Meksika nın güneyindeki Yucatan yarımadasında yer alan Mayan Rivera gibi geliri tamamen turizmden olan ünlü tatil beldeleri bir süredir yosun istilasıyla karşı karşıyaydı.

Meksika Deniz Kuvvetleri, kumsala yoğun miktarda yosun yığılması nedeniyle harekete geçti ve temizleme çalışmaları başladı.

Daha önce yosunların temizlenmesi için 5 bin işçi görevlendirilip 10 milyon dolara yakın harcama yapılmış ancak yeterli olmamıştı. Turizmle geçinen bölgenin ekonomisi için ciddi bir tehdit oluşturan yosunları temizleme çalışmlarına Deniz Kuvvetleri de dahil oldu. Bölgede, yoğun bir şekilde yosunları toplama çalışmaları yürütülüyor.

Yılda yaklaşık 10 milyon turist ağırlayan bölgede, yosunlar insan sağlığına zarar vermese de, metrelerce uzanan yığınlar yüzünden sahil sporları yapılamıyor ve bu da turizm endüstrisini zarara sokuyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Mayan Rivera, Mayan Rivera meksika, Meksika, Meksika Deniz Kuvvetleri, meksika haberleri, Meksika sahilleri, Meksika yosun, Yucatan, Yucatan meksika,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları