Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika’da okyanusun altında akan nehir büyülüyor

27 Ekim, 2014 | 08:32

Meksika’da Yucatan yarımadası açıklarındaki “Cenota Angelita” isimli sualtı nehri görenleri hayrete düşürüyor.

Zengin gelenekleri, etnik yapısı, etkileyici coğrafyası ve renkli şehirleri ile Meksika, dünya üzerinde görülmesi gereken ülkelerin başında geliyor. Mayaların kentlerini ve dinsel merkezlerini inşa ettiği mağaralarında bulunduğu Yucatan yarımadası açıklarında okyanusun dibinde akan nehir görenleri hayran bırakıyor.

İspanyolca “Küçük Melek” anlamına gelen “Cenota Angelita” isimli sualtı nehri türünün nadir örneklerinden.

meksika-yucatan-sualti

Meksika’nın güneyindeki Tulum arkeolojik bölgesinden 10 ila 15 dakikalık bir dalışla ulaşılabilen sualtı nehri, tatlı su ile tuzlu suyu ince bir hidrojen sülfat katmanı birbirinden ayırıyor. Nehir kenarında bulunan ağaçlar ve bitkiler su altındaki bu manzarayı olağanüstü kılıyor.

Profesyonel dalgıç Anatoly Beloshchin, 60 metre derinlikte bulunan bu muhteşem yapıyı şöyle tarif ediyor;

“Önce suyun 30 metre derinliğine indim. Bu bölümde tatlı su vardı. Sonra 60 metre derine indiğimde suyun gittikçe tuzlu bir hal aldığını gördüm. Altımda bir nehir akıyordu. Hem de suyun içinde. Bu akan nehir aslında hidrojen sülfür tabakasıydı. Bu deneyimi herkesin tatmasını isterdim”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Cenota Angelita, Cenota Angelita meksika, Cenota Angelita nedir, Cenota Angelita sualtı, Cenota Angelita viki, Meksika, Meksika gezilecek yerler, meksika haberleri, meksika maya, Meksika sualtı nehri, Meksika tarihi, Meksika turu, Meksika Yucatan, Yucatan yarımadası, Yucatan yarımadası meksika,

Turizm Yorumları

 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları