Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Meksika mutfağından seçmeler

14 Kasım, 2013 | 15:57

Meksika mutfağı dünya üzerine kendine has özellikleri ve tatları olan mutfaklardan biridir. Meksika seyahati yalnızca eski yüzyıllardan günümüze taşınan tarihi miras nedeniyle değil, İspanyol ve Fransız kültürünün de etkisiyle ilginç özelliklere sahip Meksika kültürünü ve Meksika mutfağı sayesinde de yapılmaktadır.

meksika mutfağı2 NationalTurk haberine göre; Aztekler, Olmekler ve Mayalar gibi günümüzde de esrarını ve ihtişamını koruyan uygarlıklara evsahipliği yapan ve gezginlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri olan Meksika mutfağıyla da ilgi çekiyor.

Mısırdan, fasülyeye, domatese, avokadoya; çok sayıda sebze ve meyvenin ilk yetiştiği yerlerden olan Meksika mutfağında bunlara yer vermektedir. Öyle ki; mısır koçanından yapılan Tamales Meksika mutfağına özgü bir tat. Dileyenler için biber, tavuk ve fasülye ile alternatif tatlar da yakalanıyor. Tekiladan, sangriaya, margaritaya kadar alkollü ve alkolsüz kokteyller de Meksika’dan dünyaya açılan tatlar…

MEKSİKA’YA ÖZEL SOSLAR

Acı biberler, jalapenler, çili sosu, avokadolu guacomole sosu, ekşi krema gibi pek çok sos Meksika yemeklerinde kullanılıyor. Baharatlı etler özellikle İspanyol ve Fransız etkileriyle mutfağı zenginleştirmiş ve yeni alternatifler sunmuştur. Cipsler, takolar, dürümler de bu soslar eşliğinde sunulmaktadır.

Meksika seyahatlerinizde Meksika mutfağını deneme fırsatı

Pek çok alternatifli Meksika turları günümüzde dünyanın her yerinden yolcuları Meksika’ya taşımaktadır. Meksika mutfağından seçme bir sürü lezzeti deneyebileceğiniz, bir yandan da Meksika’nın tarihi ve kültürel yanlarına şahitlik edebileceğiniz etkinlikler özellikle kış döneminde sizleri bekliyor.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
aci biber, angria, avokado, aztekler, çili, guacomole, margaritas, Meksika, meksika lezzetleri, meksika mutfağı, meksika tatları, meksikaya özgü, olmekler, tekila,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları