Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Güney Marmara BYK Başkanı Mehmet Akkuş:Tatilciler en çok yurt dışını tercih etti

16 Kasım, 2010 | 12:57

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasından dolayı Türkiye’nin adeta yer değiştirdiğini söyleyen Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Güney Marmara BYK Başkanı Mehmet Akkuş, Bursalıların ise bu bayramda yurt dışını tercih ettiğini ifade etti.

Yurt içinde Antalya ve civarı tatil bölgelerinin tercih edildiğini kaydeden Akkuş, turizmde atağa kalkan Bursa’ya da önümüzdeki bayramlarda turist gelmesi için çalışacaklarını söyledi.

Kurban Bayramı’nda Bursalı tatilcilerin daha çok körfez ülkeleri olduğunu belirten Akkuş, 9 günlük bayram tatilinin vatandaşların yurt dışına gitmelerinde etkili olduğunu kaydetti.

TATİLCİLER AKDENİZ’İ TERCİH EDİYOR

Bayramda yurt içini tercih eden Bursalı tatilcilerin sayısında da önceki yıllara oranla ciddi bir artış gözlemlendiğini ifade Akkuş, tatilcilerin yurt içindeki tercihinin başında ilk olarak yine Antalya, Alanya, Side ve Manavgat’ın geldiğini dile getirdi. Kaplıca turizmi ağırlık olan şehirlerinde Bursalıların bu bayram tatilinde gözdesi olduğunu dile getiren Akkuş, Bursa’nın bu bayramda da turistten yoksun olduğunu dile getirdi. Bursa’da son yıllarda hızla artan turizm yatırımlarının meyvesini önümüzdeki yıllarda görmeyi beklediklerini söyleyen Akkuş şöyle devam etti:

“Yaz, kış, inanç, kongre, sağlık, kültür, eko turizm gibi zengin turizm çeşitlerini bünyesinde barındıran Bursa’mız son yıllarda ciddi bir şekilde yatırımlarını bu alana yönlendirmiştir. Turizmde sadece otel yatırımlarına ağırlık vermek yetmez. Bursa’ya gelen turistlerin gezip eğlenebilecekleri, aileleriyle birlikte dinlenebilecekleri, Bursa’nın tarihi atmosferine uygun alternatif mekanlar yapmalıyız. İnanıyorum ki yurt içi ve yurt dışında da Bursa’nın tanıtımını el birliğiyle en iyi şekilde yaparsak sadece yaz veya kış değil bayramlarda da kentimiz öncelikli şehirlerin başında gelecektir.”

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Alanya, Antalya, bayramda Yurtdışı, Manavgat, Mehmet Akkuş, Mehmet Akkuş Bursa, Mehmet Akkuş Turizm, Side, Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği, yurtdışı tatili,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları