Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Medya Platformu Derneği’nde ‘Çağ Okumaları’ konferansları başlıyor

28 Haziran, 2013 | 15:02

Medya Platformu Derneği'nde 'Çağ Okumaları' konferansları başlıyor Medya Platformu Derneği Genel Başkanı Mustafa Yürekli, “Çağ Okumaları” başlığıyla bir dizi konferansa başlıyor.

İnsanlığın sorunlarının medeniyet perspektifinden ele alınıp irdeleneceği ve çözüm önerilerinin dile getirileceği konferansların ilki “Putlara Yakalanıp Uyumak” alt başlığıyla 6 Temmuz 2013 Cumartesi günü dernek merkezinde gerçekleşecek.

Mustafa Yürekli, 6 Temmuz 2013 Cumartesi günü, genel başkanı olduğu Medya Platformu Derneği’nde; aydınlar, sanatçılar ve medya mensuplarıyla buluşacak. “İnsanlar, dünyaya gelince, ya hayata katılırlar ya da oyuna. Ölçüleri hakikate göre ayarlanmış bir yaşantı, hayattır.” diyen Mustafa Yürekli, insanın varoluşsal sorunlarını, ‘hayat’ ile ‘oyun’ denkleminde değerlendirecek.

PUTLARA YAKALANIP UYUMAK

Mustafa Yürekli konferanslarında “Evren, hayat ve insan ilişkisi hakikate dayanırsa medeniyet olur. Günlük yaşantı, hakikatten kopuk, güç ve çıkar ilişkisine dayanırsa, insan kendine yabancılaşır ve yaşanılan süreç de bir oyun olur. Bu ise bir bozgundur.” değerlendirmesiyle, çağdaş insanın kent bunalımına da farklı bir açılım getiriyor. Mekândaki yapboz oyununu, şehir kent çatışması tarihi ekseninde değerlendirecek olan Mustafa Yürekli, “Şehir, tarihin rahmidir. Mekândan hayatı kovan ve oyunu dayatan, çatışma ve karmaşadan beslenen kentler, çoğunluğa cehennem olmasına rağmen, küçük bir azınlık için yapay bir cennettir.” diyor. İnsan, soru sormaya başlayınca hakikate doğru yolculuğa çıktığını, durumunu hakikate arz etmenin her zaman başarıyla sonuçlanmadığını, uykuyu delmenin “uyanmak” olmadığını söyleyen Mustafa Yürekli, “İnsanlığın, kentin putlarına karşı sürekli uyanık olması gerekiyor. Gerçek, her zaman yalanı kovmuştur; yeter ki, aydınlar ve medya, gücün değil, gerçeğin yanında yer alsın.” diyerek, tarih boyunca neden tüm zorbaların bulanık suda avlandığını, insanı kirleten bir oyunun sahnelendiği kentte, günlük yaşantıyı karanlıkta sürdürmeyi nasıl başardıklarını anlatacak.

 

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çağ Okumaları, Çağ Okumaları konferansı, Medya Platformu, Medya Platformu Derneği, Medya Platformu Derneği Genel Başkanı, Medya Platformu Derneği Genel Başkanı Mustafa Yürekli, Mustafa Yürekli,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları