Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maymun Yılı’na girmeye hazırlanan Çin’de dünyanın en büyük iç turizm hareketliliği yaşanıyor

05 Şubat, 2016 | 14:51

Maymun Yılı Çin’de dünyanın en büyük iç turizm hareketliliğinin yaşanmasına neden olan Maymun Yılı, hazırlıkları sürüyor.

8 Şubat 2016 tarihinde Maymun Yılı’na girmeye hazırlanan Çin’de dünyanın en büyük iç turizm hareketliliği yaşanıyor. Devasa göçte yaklaşık 3 milyar seyahat yapılması bekleniyor.

Çin’in doğusunda yer alan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Şanghay kenti, ülkede en büyük yoğunluğun yaşandığı noktaların başında geliyor.

Hayvan Takvimi’ne göre 8 Şubat’ta “Maymun Yılı”na girmeye hazırlanan Çin’de, resmi Bahar Bayramı tatili de 8 Şubat’ta başlayacak ve 7 gün sürecek. Bu nedenle Çin’de yeni yıla tüm aile üyeleriyle girme geleneği, dünyanın en büyük iç turizm hareketine yol açıyor.

NationalTurk’ün haberine göre, Çin’in diğer kentlerinde yeni yıl hazırlıkları sürerken Guangzhou kenti ise Maymun Yılı için hazır. Kent meydanına kurulan ışıklandırılmış market alanında hediyelik eşyalarını akan vatandaşlar şimdi yeni yıla girmeyi bekliyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Çin Hayvan Takvimi, Çin Şanghay, Hayvan Takvimi, Hayvan Takvimi maymun yılı, Maymun Yılı, Maymun Yılı 2016, Maymun Yılı çin, Maymun Yılı ne zaman, Şanghay, Şanghay maymun yılı,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları