Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maymun Yılı’na girmeye hazırlanan Çin’de dünyanın en büyük iç turizm hareketliliği yaşanıyor

05 Şubat, 2016 | 14:51

Maymun Yılı Çin’de dünyanın en büyük iç turizm hareketliliğinin yaşanmasına neden olan Maymun Yılı, hazırlıkları sürüyor.

8 Şubat 2016 tarihinde Maymun Yılı’na girmeye hazırlanan Çin’de dünyanın en büyük iç turizm hareketliliği yaşanıyor. Devasa göçte yaklaşık 3 milyar seyahat yapılması bekleniyor.

Çin’in doğusunda yer alan ve her yıl milyonlarca turisti ağırlayan Şanghay kenti, ülkede en büyük yoğunluğun yaşandığı noktaların başında geliyor.

Hayvan Takvimi’ne göre 8 Şubat’ta “Maymun Yılı”na girmeye hazırlanan Çin’de, resmi Bahar Bayramı tatili de 8 Şubat’ta başlayacak ve 7 gün sürecek. Bu nedenle Çin’de yeni yıla tüm aile üyeleriyle girme geleneği, dünyanın en büyük iç turizm hareketine yol açıyor.

NationalTurk’ün haberine göre, Çin’in diğer kentlerinde yeni yıl hazırlıkları sürerken Guangzhou kenti ise Maymun Yılı için hazır. Kent meydanına kurulan ışıklandırılmış market alanında hediyelik eşyalarını akan vatandaşlar şimdi yeni yıla girmeyi bekliyorlar.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Çin, Çin Hayvan Takvimi, Çin Şanghay, Hayvan Takvimi, Hayvan Takvimi maymun yılı, Maymun Yılı, Maymun Yılı 2016, Maymun Yılı çin, Maymun Yılı ne zaman, Şanghay, Şanghay maymun yılı,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları