Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mavra Volia büyülüyor

27 Ağustos, 2014 | 13:49

sakiz-adasi-mavra-volia

Sakız Adası’nın ünlü plajı Mavra Volia Türk ve yabancı turistleri büyülüyor

Emporios limanına bağlı Mavra Volia plajı, Sakız Adası’nın en ünlü plajlarından biri. Yalnızca kristal rengi denizi için değil, volkanik siyah taşlı plajından dolayı da dikkat çeken plaj, adaya gelen tüm turistleri büyülüyor. Masmavi denizi ile Sakız Adası’nın en etkileyici plajlarından biri olan Mavra Volia, adanın güney doğu tarafında bulunuyor. Mesta ve Pirgi köylerini gezdikten sonra bölgenin uğrak noktalarından biri olan plajın içinde herhangi bir restoran ve kafe bulunmuyor. Doğallığı ile büyüleyen plaja 300 metre uzaklıkta birbirinden güzel restoranlarda Yunan yemeklerini tatmak mümkün.

Çeşme’den yalnızca 30 dakika uzaklıkta

Çeşme Liman’dan feribotla Sakız Adası’na gitmek mümkün. Yalnızca yarım saatte Sakız Adası’na ulaşan turistler gün boyunca adanın pek çok yerini gezme fırsatı yakalıyor. Kısa sürede Yunan kültürüne adapte olabileceğiniz, değişik tatları deneyebileceğiniz ve birbirinden güzel plajlarda güneşlenme fırsatı yakalayabileceğiniz bir yer Sakız Adası… Ekim ayının sonuna kadar her gün feribot seferlerinin düzenlenmesiyle ada her gün çok sayıda Türk turist ağırlıyor. Neredeyse her yerde Türkçe konuşan insana ve çalışana rastlamak mümkün. Yerli halkın Xios (Chios) dediği Sakız Adası’nda yalnızca burada yetişmesi mümkün olan sakız ağaçlarını da gezme fırsatı bulabiliyorsunuz.

YUNAN ADALARI TURLARI İÇİN TIKLAYINIZ

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
çeşme liman, çeşme sakız adası, chios, emporios, mavra volia, Sakız, Sakız Adası, sakız ağaçları, siyah çakıl, volkanik siyah taş, xios, Yunanistan,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları