Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Türkiye’de en fazla mavi bayrak sahibi il Antalya

21 Haziran, 2011 | 14:32

Antalya’nın Türkiye’de en fazla ‘mavi bayrak’ alan il olurken; Türkiye’nin ise İspanya, Yunanistan ve Fransa’dan sonra en fazla mavi bayrak sahibi olan 4’üncü ülke olduğu belirtildi.

Antalya’da ise 174 plaj, 5 marina ve 7 yat mavi bayrak sahibi.

Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı tarafından Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) koordinasyonunda yürütülen ‘Mavi Bayrak 2011’ çalışma programı kapsamında Türkiye genelinde 324 plaj ve 17 marinaya mavi bayrak verildi.

Son olarak Büyükşehir Belediyesi mücavir alanında bulunan Konyaaltı Sahili’ndeki 4 plaj, mavi bayrakla ödüllendirildi. Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) öncülüğünde yürütülen mavi bayrak projesi kapsamında, Konyaaltı Sahili’nde bulunan 2, 3, 7 ve 9 numaralı plajları mavi bayrak aldı.

Mavi bayrakları, işletmeler adına alan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Aktekin, makamında gerçekleştirilen törenle, bayrakları Menzilcioğlu Turizm Beachpark İşletme Müdürü Sibel Sezal’a teslim etti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya, Antalya Haberleri, Antalya mavi bayraklı otel, Antalya mavi bayraklı plaj, Antalya Otel, Antalya otel rezervasyonu, Antalya Tur, Antalya Türkiye, Mavi Bayrak, Mehmet Aktekin,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları