Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Mauritius ve Seyşeller’e büyük onur

01 Ekim, 2009 | 17:42

Mauritius Dünyanın en saygın eğitim kurumlarının başında gelen Harvard Üniversitesi’nin Kennedy Yönetim Okulu, yaptığı araştırmada Mauritius ve Seyşeller’i Afrika kıtasının en iyi yönetilen ülkeleri olarak seçti.

Araştırma sonuçlarına göre savaş halinde olan ve yönetimleri sürekli eleştirilen  Somali ile Sudan son iki sırada yer alarak Afrika’nın en kötü yönetilen ülkeleri oldu.

Araştırmada uzmanlar tüm Afrika ülkelerini 2009 yılını baz alarak 57 kritere tabi tuttu.

Bu Kriterlerin içinde; kadınların doğuma yakın ve doğumdan sonra ölümleri, kişi başına düşen milli gelir, insan haklarına saygı, yargı bağımsızlığı gibi konular yer alıyor.

Robert Rotberg ve Rachel Gisselquist tarafından yönetilen araştırma 2007’den beri yayımlanıyor.

Araştırmacılar çalışmanın amacını ise “Afrika hükümetleri vatandaşlarını daha iyi yönetebilmek için bu araştırmayı kullanabilirler. En önemli amaç Afrikalı insanların daha iyi yaşaması” diye özetledi.

Sıralamada Cape Verde 3. Botswana 4. En iyi yönetilen ülkeler olarak geçen yılki yerlerini korurken kıtanın en büyük ekonomisine sahip olan Güney Afrika ise 5. sıradan 9. sıraya geriledi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Balayı, Mauritius, Mauritius adası, Mauritius Adası balayı, Mauritius adasında balayı, Mauritius balayı, Mauritius otelleri, Mauritius tatil, Mauritius tur, Mauritius turları, Mauritius’ta balayı, Mauritius’ta kalınacak yerler, Scuba, seychelles, Seychelles balayı, Seychelles balayı turları, Seychelles tur, Seychelles turları, Seyşel Adaları balayı, Seyşel Adaları balayı turları, Seyşel Adaları Scuba, Seyşel Adaları turları, Seyşeller, Seyşeller Balayı, Seyşeller balayı turları, Seyşeller dalgıçlık, Seyşeller Scuba, Seyşeller turları, Tropik Adalar, Turizm, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri, Ucuz Seyşel Adaları turları, Ucuz Seyşeller turları,
comment_type != "trackback" && $comment->comment_type != "pingback" && !ereg("", $comment->comment_content) && !ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
ORÇUN
01 Mart, 2011

ben şeysellerde tıp veya fizik tedavi bölümleri okumka istiyorum ama harçları aylık masrafı kayıt ücreti ve belgeleri hakkında yardımcı olabilirmisiniz şimdiden çok teşekkür ediyorum

comment_type == "trackback" || $comment->comment_type == "pingback" || ereg("", $comment->comment_content) || ereg("", $comment->comment_content)) { ?>
Track & Pingback
Trackback and pingback from other blogger
Mart 1st, 2011 at 16:34 ORÇUN mention something about this post....

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları