Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

MATOB Başkanı Barut: Turizmin temelini karşılıklı güven oluşturur

02 Temmuz, 2012 | 12:30

MATOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, “Turist için kaldığı otelin konforu kadar konaklama tesisi dışına çıktığında güven içinde alışveriş yapması da çok önemli.

Turist otelde gördüğü ilgi ve alakayı dışarı çıktığında alışveriş yaparken de görmek istiyor. Sürdürülebilir turizmin temelini karşılıklı güven ve müşteri memnuniyeti oluşturuyor.” dedi.

Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği (MATOB)’nin her yıl yaptırdığı geleneksel müşteri memnuniyeti anketine göre turistlerin, Manavgat-Side destinasyonunda bulunan konaklama tesislerinden yüzde 98 oranında memnun kaldığı ifade edildi. MATOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, yaptığı açıklamada, turistlerin konaklama tesislerindeki müşteri memnuniyetinin dışarı çıkınca da görmesi gerektiğini söyledi.

Side Esnaf Birliği Derneği(SEBD)’nin müşteri memnuniyeti, alışverişte karşılıklı güven ve satılan ürünün marka değeri ve güvenli alışveriş yapımı üzerine yaptığı eğitim çalışmalarını takdirle karşıladıklarını belirten Barut, bunun Manavgat geneline yayılmasının aciliyet arz ettiğini kaydetti. 3 bin kilometreden tatile gelen bir turist için alışverişte karşılıklı güven ve müşteri memnuniyetinin çok önemli olduğunun altını çizen Barut, alışverişteki karşılıklı güven ve müşteri memnuniyetinin turist için kaldığı otelin konforundan daha çok önemli olduğunu söyledi.

“MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ TURİZMİN OLMAZSA OLMAZ KURALI”

Son yıllarda dünyada turizmde müşteri memnuniyeti ve yeşili ve çevreyi koruyarak yapılan turizm hizmetlerinin ön plana çıktığını belirten Barut, uluslararası tur operatörlerinin turist getirmede, konaklama tesislerinde Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı(FEE) çevreyi korumaya yönelik belirlediği kriterleri yerine getirme belgesi istediklerini kaydetti. Barut, “Turist için kaldığı otelin konforu kadar konaklama tesisi dışına çıktığında güven içinde alışveriş yapması da çok önemli. Turist otelde gördüğü ilgi ve alakayı dışarı çıktığında alışveriş yaparken de görmek istiyor. Görmek istemesi de en doğal hakkı. Sürdürülebilir turizmin temelini karşılıklı güven ve müşteri memnuniyeti oluşturuyor. Müşteri memnuniyeti turizmin olmazsa olmaz kuralı. Turist alışveriş yaparken güven içinde olmalı. Esnaf bunu turiste hissettirmeli. Turist alışveriş yaparken kendisini güvende hissederse sürdürülebilir turizmi geleceğe taşımış oluruz.” dedi.

Barut, Antalya’ya gelen 11 milyon turistin 4 milyonunu Manavgat’ın ağırladığını bu sene bu rakamı geçerek 4 milyar dolar gelir beklediklerini kaydetti.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Antalya Manavgat, Manavgat, Manavgat Haberleri, Manavgat Side Turistik Otelciler Birliği Derneği, MATOB, MATOB Başkanı, MATOB Başkanı Cengiz Haydar Barut, MATOB Başkanı Turizm, Side Esnaf Birliği Derneği, Sürdürülebilir turizm, Turist, Turizm, Turizm Haberleri,
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.
 • Küba’nın İlk Lüks AVM’si Açıldı
  Havana'da restoran açıp çalıştırabilirmiyim ?

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları