Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maskeni tak, Venedik’e git

19 Şubat, 2014 | 12:09

venedik-karnavali-maske Avrupa kıtasının en renkli organizasyonu Venedik Karnavalı süresince Büyük Kanal üzerindeki saraylarda her gece farklı kostümlerle balolar düzenleniyor.

İtalyan karnaval geleneğinde, çok eski dönemlerden kalma özel giysiler ve tiplemeler var. Bu tiplemeler de her çocuğun okulda öğrendiği öykülerin kahramanlarıdır. Venedik’te her yıl şubat ayında düzenlenen karnaval yaklaştıkça da bu klasik kostümler mağazalarda satılmaya başlar.

Kimlik gizleme zamanı

Venedik halkının büyük bölümü karnaval haftasında arkasına gizlendikleri maskeleri ve giysileriyle, gerçek kimliklerinden sıyrılır; bambaşka bir çehrenin arkasına gizlenerek sokaklarda dolaşmanın, çevreyi gözlemenin, başka bir kimlik olarak yaşamanın tadını çıkartır.

Sabah’ın haberine göre, Venedikliler şehirlerini dolduran turistlere estetik dersi vermek ister gibi, o çok emek vererek hazırladıkları ve kendi hayallerindeki kimliği yansıtan kostümlere bürünerek sokaklarda salınır. Karnaval bir masal âlemi yaratma ve farklı bir dönemde yaşamanın tadını sürme anlamına da gelir.

Venedik halkı günlerce bunun keyfini sürerken, onları izlemeye gelenler tarafından seyredilmenin tadını çıkartmak için de meydanlarda, sokaklarda ve kahvelerde zaman geçirerek adeta kendilerini sergiler. Geçtiğimiz hafta sonu başlayan ve 4 Mart’a kadar devam edecek Venedik Karnavalı boyunca Büyük Kanal üzerindeki görkemli saraylarda her gece farklı kostümlü balolar düzenlenecek. Teması ‘muhteşem doğa’ olan karnavalın en son gününde de en güzel kostümler ödüllendirilecek.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik, Venedik italya, Venedik Karnavalı, venedik karnavalı 2014, Venedik karnavalı maske, Venedik karnavalı maskeleri, Venedik maske,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları