Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Maskeleri Hazırlayın! Venedik Karnavalı Yaklaşıyor

21 Kasım, 2016 | 10:20

Maskeleri Hazırlayın! Venedik Karnavalı Yaklaşıyor

Kültürel ve tarihi değeri ile dünyanın en eski etkinliklerinden biri olan Venedik Karnavalı için hazırlıklar başladı.

1094 yılında ‘Carnevale di Venezia’ ismiyle resmiyet kazanan Venedik karnavalı, 2017 yılının ilk günlerinde unutulmaz bir deneyim yaşatacak. 11-28 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleşecek etkinlikte, kanallar ve dünyanın en romantik kenti olarak bilinen Venedik’teki karnaval eğlenceleri, bir kez daha burayı cazibe merkezi yapacak.

Kentin bütün semt meydanlarında yapılacak eğlencelerde sokaklarda rengarenk kostümlü ve maskeli karnavalcılar müzik eşliğinde dans ederek karnavalı kutlayacak. Venedik opera, tiyatro, konser salonlarında düzenlenecek maskeli balolarda herkes karnavalın tadını çıkaracak.

Kentin ünlü meydanlarında da en güzel kostüm ve maskeli karnvalcıları, çeşitli ödüller bekliyor olacak.

Karnaval zamanı Venedik şehrine dünyanın dört bir yanından turistler, bu renkli karnavalın eğlencelerine ortak oluyor. Şimdilerde karnaval için geri sayıma geçenler, kostüm ve maskelerini hazırlamaya başladılar bile.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Venedik Karnavalı,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları