Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

Marty Markowitz İzmir’e hayran kaldı

25 Kasım, 2009 | 11:10

Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’ın davetlisi olarak İzmir’e gelip kardeş şehir anlaşmasını imzalayan, New York’un en büyük merkezlerinden biri olan Brooklyn’in Belediye Başkanı Marty Markowitz, İzmir’e hayran kaldığını söyledi.

Marty Markowitz Kentten ayrılan Marty Markowitz, ülkesinde İzmir’in fahri turizm elçiliğini üstleneceği dile getirdi. 8 bin 500 yıllık bir tarihi geçmişe sahip kentte, çok farklı medeniyetlerin yüzyıllarca barış içinde bir arada yaşadığı öğrendiğini belirten Markowitz, bu değerlerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurguladı.

İzmir’e ziyaretinin Amerikan haber sitelerinde önemli ölçüde yer aldığını ve 2010 yılında bu ziyaretin meyvelerinintoplanaya başlanacağını belirten Markowitz,“Kentin özellikle Kemeraltı ve Agora bölgeleri beni çok etkiledi. Her köşeyi döndüğünüzde bir tarihi değerle karlışılaşıyorsunuz. Belkide, içindeki tarihi ve kültürel değerleri ile dünyanın en büyük açık hava çarsısı burada. Bence bütün Amerikan vatandaşları bu kenti gelip görmeli. Bunun için büyük çaba harcayacağım” dedi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
Amerikan, İzmir Belediye Başkanı Hakan Tartan, İzmir Marty Markowitz, Marty Markowitz, Marty Markowitz Haberleri, Marty Markowitz İzmir, New York Haberleri, New York Marty Markowitz, New York’, onak Belediye Başkanı Hakan Tartan, Turizm Gazetesi, Turizm Haberleri,

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2018 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları