Seyşeller
Maldivler
Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat.com

MARS’ta yaşam izi peşinde!

13 Temmuz, 2013 | 23:36

NASA

NASA’nın bir sonraki Mars misyonu kapsamında geçmişe ait yaşam izleri araştırılacak.

Yeni misyonun tarihi 2020 olarak açıklandı. ABD Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, Mars’ta geçmişte mikroskobik yaşam olup olmadığını araştıracak.

Bilim danışma grubu tarafından yapılan açıklamada, toplanacak örneklerin Dünya’ya getirilerek inceleneceği belirtildi.

NASA’nın araştırma robotu Curiosity’yi takip edecek misyonun 1,5 milyar dolara mal olması beklenirken bu tutara fırlatma işlemleri dahil olmayacak.

NASA’nın yedi ay önce Kızıl Gezegen’e gönderilen keşif aracı ”Curiosity” önemli bulgulara ulaşmıştı.

NASA’dan yapılan açıklamada, robotun sondaj sırasında açığa çıkardığı kayaç tozunda gezegende geçmişte mikroskobik bir yaşam olabileceğine işaret eden bazı mineraller bulunduğu belirtilmişti. NASA’nın açıklamasında, ”Kayaç tozu analizinin, Kızıl Gezegen’de bir zamanlar hayat olabileceği ihtimalini ortaya koyduğu” belirtildi.

YORUMUNUZU YAZIN

Yorumunuz onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.
ABD, ABD Havacılık ve Uzay Dairesi NASA, abd nasa, Amerika Birleşik Devletleri, amerika birleşik devletleri nasa, Curiosity, kızıl gezegen, Mars, Nasa, nasa kızıl gezegen, nasa mars,
 • Paris Turizmde Rekor Kırıyor
  Bana göre dünya turizm hareketliliğinin merkezi.Paris' dir.
 • Sınavlara hazırlıkta Butik dershaneler tercih ediliyor
  Fiyatı ne kadar?
 • Lisan bilen eleman aranıyor
  Iyi günler Efendim.Salih Iseri adim soyadim,bu sene basinda Almanyadan temelli geri dönüs yaptim.Yasim 40 suan bir is ile mesgulum fakat asil tercihim turizm usw,Almancayi kendi dilim gibi yazmasini okumasini bilirim.Insanlarla Kontakt seven biriyim.evli degilim .Eger ihtiyac duyarsaniz benimle temas a girmenizi Rica ederim
 • Yunanistan 2 Milyon Türk Turist Bekliyor
  Booking'i kapatırsanız arama motorunda direk yunan adaları çıkarsa tabii ki Türkleri oralara kaçırırsınız. Biz devlet olarak uyuyalım atı alan Üsküdar'ı geçsin. Booking'ten vergi alalım derken otellerin düşük hasılatlarından dolayı kdv ve vergi kaybından oluyor. Bu iş Yunanlılara yarıyor.

Turizm Gazetesi - Turizm Tatil Seyahat Türkiye ve Dünya'nın en çok okunan internet gazetesi.


Turizm gazetesi Turizm Tatil Seyahat.com üzerinde reklam vermek için Hot Affiliates reklam ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.


© 2006-2017 - Turizm Gazetesi | Turizm Tatil Seyahat.com Tüm hakları saklıdır. Haberler izinsiz kullanılamaz.

Seyehat Acentaları